Jak śpi mała sowa? Zobacz 26 zdjęć śpiących sówek

Dziennikarz Mark Rees opublikował na swoim Twitterze zdjęcie małej sowy, który spała na brzuchu z główką skierowaną w dół. Twit otrzymał ponad 119 tysięcy polubień. Stał się tak popularny, że ludzie zaczęli się szukać informacji, czy takie zachowanie sowy jest normalne. Okazuje się, że w ten sposób śpią małe sówki.

Poniższe zdjęcia pokazują sowy, które drzemią w ten dla nas bardzo interesujący sposób. Interesujący dlatego, że jak to stwierdzili internauci „te sowy wyglądają tak, jakby były po bardzo udanej imprezie”.

Mark postawił tezę, że maluchy śpią w ten sposób, bo mają ciężkie głowy. Nie ma jednak potwierdzenia z jakiego powodu to robią. Wiadomo jednak, że to powszechne zjawisko.

National Audubon Society, organizacja non-profit zajmująca się ochroną środowiska, opublikowała wzruszającą historię o dwóch sówek, które wypadły z gniazda. Zostały uratowane i ponownie umieszczone na drzewie. Ratownicy potwierdzili, że maluchy zasnęły dokładnie w ten sposób. „Trzymając się szponami mocno na gałęzi, sowy położyły się na brzuchach, odwróciły głowy i zasnęły”- opowiedzieli wolontariusze.

Co ciekawe, młoda sowa nie spada z drzewa podczas drzemki, ponieważ trzyma się gałęzi tylnym palcem, czyli paluchem. „Paluch nie otworzy się ani nie puści, dopóki ptak nie ugnie nogi”.

Zdjęcia: twitter @Sleeping-Baby-Owls-Face-Down

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama