Dowiedz się, jakie usługi weterynaryjne oferują współczesne przychodnie dla zwierząt!

Czy wiedziałeś, że współczesna przychodnia weterynaryjna oferuje nie tylko szczepienie, odrobaczanie i zabiegi w nagłych wypadkach, lecz także szeroki zakres kompleksowych usług? Dzięki temu możliwe jest zarówno skuteczne leczenie, jak i profilaktyka wielu chorób zwierzęcych. Co oferują nowoczesne placówki? Z jakimi problemami weterynarz może pomóc Twojemu pupilowi? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

  • profilaktyka – regularne badania przy pomocy nowoczesnych sprzętów diagnostycznych pozwalają na szybkie wykrycie nawet najrzadszych schorzeń, dzięki czemu możliwe jest wprowadzenie zaawansowanego leczenia już na wczesnym etapie choroby. Nowoczesne weterynarie wyposażone są między innymi w urządzenia RTG i USG, a także sprzęt stomatologiczny.
  • chipowanie – w nowoczesnych klinikach coraz częściej możliwe jest także zaczipowanie zwierzaka, które polega na wszczepieniu pod skórę specjalnego mikroczipa z indywidualnym numerem. Ułatwia to szybsze zweryfikowanie i odnalezienie właściciela, na przykład wtedy, gdy zwierzę się zgubi. Weterynarze z https://www.vikravet.pl zajmują się również wydawaniem paszportów dla zwierzaków, które są niezbędne, jeśli planujesz podróż za granicę ze swoim pupilem.
  • stomatologia – już od jakiegoś czasu do dentysty może się także udać… Twój pupil! Wszystko dzięki nieustannie rozwijającej się stomatologii zwierzęcej. Jeśli zauważysz u niego krwawienie dziąseł, wzmożone ślinienie lub pocieranie pyska, warto skonsultować się z weterynarzem. Nowoczesne usługi weterynaryjne obejmują nie tylko usuwanie kamienia i polerowanie szkliwa, lecz także diagnostykę chorób w obrębie jamy ustnej, RTG stomatologiczne oraz leczenie chorób przyzębia.
  • dietetyka i żywienie – weterynarz pomoże Ci również dostosować dietę dla Twojego pupila, biorąc pod uwagę jego wiek oraz specyfikę rasy. Doradzi, jakie karmy stosować oraz jak często podawać posiłki.
  • ortopedia – zwierzaki, szczególnie te bardzo aktywne fizycznie, narażone są na liczne problemy ortopedyczne, takie jak złamania, zwichnięcia czy zerwane wiązadła. Nowoczesna ortopedia weterynaryjna zapewnia zarówno kompleksowe leczenie oraz złożone zabiegi zespolenia kości, jak i pełną rehabilitację, dzięki której możliwe jest szybkie i skuteczne wrócenie do pełnego zdrowia.
  • zabiegi chirurgiczne – obecnie możliwe jest również przeprowadzanie coraz bardziej skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. Wśród nich można wyróżnić nie tylko wcześniej wspomniane zabiegi z zakresu ortopedii, lecz także kastrację, sterylizację czy też usuwanie guzów. Wszystkie operacje przeprowadzane są pod pełnym znieczuleniem, a stan operowanego pupila jest monitorowany dzięki podłączeniu do kardiomonitora. Po zabiegu zapewniana jest także pełna opieka pooperacyjna.
  • usługi pielęgnacyjne – do przychodni weterynaryjnej możesz się także udać w celu obcięcia psich pazurów, na przegląd i zabiegi pielęgnacyjne sierści pozwalające poprawić jej stan oraz na czyszczenie uszu.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Artykuł sponsorowany

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama