Wakacyjna podróż z czworonogiem. Jak się do niej przygotować?

W obecnych czasach podróżowanie z psem stało się bardzo popularne. Coraz więcej obiektów noclegowych deklaruje swoją „psiolubność” wraz z wachlarzem udogodnień. Do większości restauracji również wejdziesz ze swoim pupilem, któremu obsługa szybko podstawi miskę świeżej wody. Jak przygotować się do podróży, by wakacje z czworonogiem były udane?

Psia apteczka – wakacyjny niezbędnik

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia torby czworonoga powinna być apteczka. Jeśli umieścisz w niej niezbędne leki, nie zajdzie potrzeba poszukiwania lekarza weterynarii w obcym mieście. W apteczce nie może zabraknąć leków, które pies przyjmuje na stałe. Do tego zestawu należy dołączyć tabletki na chorobę lokomocyjną i środki na uspokojenie, jeśli psiak źle znosi podróż autem. Pamiętaj też, by spakować książeczkę zdrowia wraz z wykazem aktualnych szczepień oraz paszport. Ponadto włóż do apteczki preparat na kleszcze, sól fizjologiczną oraz tabletki łagodzące objawy biegunki u psów i kotów (dostępne bez recepty).

Podróżowanie z psem – komfort i bezpieczeństwo

Zadbaj o komfort psa w trakcie jazdy, zapewniając mu odpowiedniej wielkości transporter, specjalną matę lub przypinając go pasami. Przepisy zabraniają przewożenia pupili na kolanach. Podczas podróży rób częste postoje (co 2-3 godziny), aby psiak załatwił swoje potrzeby, napił się wody i zjadł posiłek. Pamiętaj, aby nie przekarmiać czworonoga – w dniu wyjazdu lepiej podzielić dzienną gramaturę karmy na kilka mniejszych porcji. Przygotuj sobie do auta psi bagaż podręczny, w którym znajdzie się miska, woda, smycz, chusteczki i zestaw do sprzątania po psie.

Udane wakacje, czyli wybór noclegu

Jako właściciel najlepiej znasz swojego psa i z pewnością rozsądnie wybierzesz obiekt, w którym zatrzymacie się na wakacyjny wypoczynek. Jeśli Twój pies jest duszą towarzystwa, możesz zarezerwować pobyt w miejscu, gdzie przebywają inni turyści. Zazwyczaj jednak właściciele dbają o komfort swoich czworonogów, wynajmując ogrodzony obiekt, na terenie którego psiaki mogą swobodnie biegać.

Przed wyjazdem dokładnie sprawdź warunki panujące w obiekcie, by wykluczyć ewentualne trudności, które mogą wpłynąć na komfort czworonoga. Jeśli pies ma problemy zdrowotne (np. ze stawami), upewnij się, że w obiekcie jest winda. Gdy podróżujesz z psem lękliwym, dowiedz się czegoś więcej o najbliższym otoczeniu miejsca noclegu. Może się okazać, że tuż obok znajduje się głośny klub, który uniemożliwi psu komfortowy wypoczynek.

Reklama

Psi niezbędnik – co zapakować do torby?

Wakacje z psem to idealny czas na to, by nadrobić zaległości związane z nadmiarem codziennych obowiązków zawodowych. Spakuj do torby ulubione zabawki swojego psiaka, posłanie, na którym wyleguje się w domu, kocyk, smaczki, a także podstawowy zestaw składający się z szelek, obroży, smyczy oraz kagańca. Nie zapomnij też o adresatce.

Wykorzystaj swój wypoczynek na zabawy z psem, a także staraj się utrwalać najpiękniejsze chwile w kadrze. Organizuj wycieczki, planuj trasy, w których będzie miejsce zarówno na aktywny urlop, jak i złapanie chwili oddechu. Każdy z tych momentów będzie warty zapamiętania, więc miej zawsze pod ręką aparat lub smartfona, bo zdjęcia z wakacji z psem bywają rozczulające.

Reklama

Wspomnij to jeszcze raz

Rodzinny wypoczynek pozwala nacieszyć się bliskimi i dodaje energii – to dlatego tak chętnie wracasz do wakacyjnych zdjęć, za każdym razem rozciągając usta w szerokim uśmiechu. Stwórz ze swoich fotografii wyjątkową pamiątkę z wakacji, projektując personalizowany fotokubek w Uwolnij Kolory. Kubek ze zdjęciem kogoś bliskiego Twojemu sercu zawsze poprawi Ci humor, zwłaszcza w kontekście deszczowych, jesiennych poranków.

Przywozisz z wakacji więcej udanych kadrów? Fotoksiążka pełna dynamicznych ujęć będzie doskonałą pamiątką z urlopu. Jeśli szukasz ciekawej alternatywy dla tradycyjnych albumów ze zdjęciami, fotoksiążka z wakacji będzie świetnym pomysłem na utrwalenie najpiękniejszych wspólnych chwil. Do dzieła! Zaprojektuj własny fotoprodukt i zapamiętaj te wakacje dokładnie tak, jak chcesz.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Artykuł sponsorowany

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama