Najpopularniejsze rasy psów według AKC

Top 20 najpopularniejszych ras psów.

Zastanawiałeś się kiedyś jak popularna jest rasa twojego psiaka? Teraz możesz to sprawdzić! 1 maja 2020 Amerykański związek kynologiczny – The American Kennel Club opublikował na swojej stronie listę najpopularniejszych ras psów. Lista powstała na bazie zgłoszeń rejestracyjnych członków klubu w 2019 roku.

Spis treści: ( kliknij aby przejść )

 1. Ranking najpopularniejszych ras psów

  Ranking ogłoszone 1 maja nie bez powodu, własnie wtedy obchodzony jest w Stanach narodowy dzień psa rasowego. Pełna lista zawiera 193 rasy uznawane przez AKC. Znajdują się na niej zarówno małe rasy psów jak i te większe.

  Na pierwszym miejscu listy nie ma niespodzianek. Od 29 lat pierwsze miejsce na rankingu najpopularniejszych ras psów w USA zajmuje Labrador Retriever. Jednak są też duże zmiany pozycji. Do Top 10 po raz pierwszy w historii dostał się Pembroke Welsh Corgi. Kolejną dużą zmianą jest Owczarek Islandzki który podskoczył w rankingu o 24 miejsca.

  Ranking najpopularniejszych ras psów

  1. Labrador Retriever
  2. Owczarek Niemiecki
  3. Golden Retriever
  4. Buldog Francuski
  5. Buldog
  6. Pudel
  7. Beagle
  8. Rottweiler
  9. Wyżeł niemiecki krótkowłosy
  10. Pembroke Welsh Corgi
  11. Jamnik
  12. Yorkshire Terrier
  13. Owczarek Australijski
  14. Bokser
  15. Husky Syberyjski
  16. Cavalier King Charles Spaniel
  17. Dog Niemiecki
  18. Sznaucer Miniaturowy
  19. Doberman
  20. Shih Tzu

  The American Kennel Club jest organizacją która od ponad 100 lat zajmuje się rejestracją psów i pomocą psom w potrzebie. Jej członkowie przekazują corocznie ogromne kwoty na pomoc psom w potrzebie, jak również przeprowadzają inspekcje w schroniskach, hodowlach i gabinetach weterynaryjnych.

  Zapisz się na newsletter!

  Autor: Piotr Maciejowski

  Programista, przedsiębiorca, bloger, fotograf i oczywiście miłośnik zwierząt ;)

  Reklama

  Podobne artykuły

  Reklama

  Czytaj dalej

  Jedna myśl na temat “Top 20 najpopularniejszych ras psów.

  1. Bernedoodle Dog

   Breeding of Bernedoodles begin in 2003 with the contrariwise intent of making a exotic chaperone breed, perchance peradventure not equable a dog that could dinner decorously in exhibits or merely appear adorable.

   Bernedoodles are over again unproductive and dump verging on no.

   Although they unquestionably oblige been most often keen with childrens and other dogs, antediluvian youth is obviously valuable for ensuring that they halt tranquil and cozy in imaginative conditions.

  Dodaj komentarz

  Reklama