Odczuwasz stres? Zwierzęta z Północy nadciągają z pomocą!

Zastanawiałeś się kiedyś, podczas oglądania filmików z uroczymi zwierzakami, co by było gdyby można było zobaczyć je na żywo? Dla wszystkich widzów spragnionych takiego rozwiązania powstał live, w którym główną rolę odgrywają niedźwiedzie polarne! Na kamerze zobaczycie te puchate stworzenia na wolności, które swobodnie spacerują, jedzą to co uda im się złapać, a na koniec kołyszą się do snu.

Widok tych zwierząt to to, czego brakowało nam na poprawę humoru poprzedniej zimy.

Wszystkie nagrania z kamer są dostępne tutaj , zachęcam Was jednak także do zernięcia na edukacyjne webcasty, które znajdują się na stronie Polar Bears International.

Niedźwiedzie polarne to jednak nie wszystko, co możecie zobaczyć na tych stronach. Projekt będący owocem współpracy dwóch organizacji, zajmujących się ochroną gatunków północnych ma do zaoferowania live’y z udziałem lisów polarnych oraz okolicznych ptaków. Dla zainteresowanych na kamerach są także ujęcia zorzy polarnej.

Skąd właściwie one pochodzą? Z kanadyjskiego Churchill, będącego „światową stolicą niedźwiedzi polarnych” i miejscem, spotkania wędrujących zwierząt. Wszystkie gatunki polarne w okolicy trafiają tam co rok na przełomie października i listopada oczekując na to, aż zatoka Hudson pokryje się lodem, a one będą mogły rozpocząć polowanie na foki.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama