Sławne psy – sprawdź najbardziej znane psy na świecie

Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. I trudno się z tym nie zgodzić (chociaż fani kotów mogliby oponować 😉 ). Jest jednak kilka psów, które w szczególny sposób zaznaczyły się w historii i które wszyscy znamy i pamiętamy. Jakie to psiaki? 

Sławne psy – sławne psy imiona 

Boo 

Piesek o imieniu Boo urodził się w 2006 roku i niestety odszedł 19 stycznia 2019 roku. Jego sława zaczęła się od umieszczenia na fb krótkiego wpisu ze zdjęciem. Dzisiaj strona ma 17 milionów fanów i nie zamierza zamknąć swojej działalności. W 2011 roku powstała nawet książka o tym uroczym psiaku pod tytułem „życie najsłodszego psa na świecie”, wydana przez jego opiekunkę. Jest to piesek rasy pomeranian. 

Łajka 

Ranking „znane psy” nie byłby kompletny bez Łajki – tego niezwykłego, wspaniałego, odważnego psa, który został wysłany na misję w kosmos. Historia Łajki nie jest niestety zbyt radosna, suczka została wysłana na orbitę w 1957 roku, na pokładzie było kilka posiłków i zaledwie siedmiodniowy zapas tlenu. Jeden z posiłków miał być zatruty, tak, by piesek się nie męczył, tylko zjadł swój ostatni posiłek i spokojnie zasnął. Trudno jednak wyobrazić sobie stres i przerażenie, jaki ten biedny pies musiał przeżywać podczas startu w kosmos. Przeciętne psy boją się przecież fajerwerków, a co dopiero straszliwego hałasu startu rakiety. Łajka niestety nie wytrzymała nawet kilku dni. Tuż po starcie jej ciśnienie i szybkość oddechu wzrosły kilkukrotnie, a przez utratę osłony termicznej rakiety, w kapsule niespodziewanie bardzo podniosła się temperatura, co niestety zabiło psa. 

PHOTO: EAST NEWS/SPUTNIK The world

Szarik 

Trudno nie słyszeć o Szariku, jednym, z głównych bohaterów filmu „czterej pancerni i pies”. Szarik był dzielnym żołnierzem, który niejednokrotnie ratował swoich towarzyszy w potrzebie. 

Lassie 

Lassie, psiak rasy owczarek szkocki, skradł serca wszystkim w filmie „Lassie, wróć” i od tego czasu jest jedną z najbardziej popularnych ras psów na świecie. Filmowy Lassie to tak naprawdę Pal, psiak, który żył aż 18 lat i zagrał w wielu kontynuacjach serii. 

1963 photo of the Lassie cast. Clockwise from left: Lassie, June Lockhart, Hugh Reilly, Jon Provost.


Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Czy pies wyczuwa chorobę?

Wiemy już, że psy są niezwykle wyczulone na zmiany zachodzące przed śmiercią, dzięki ich niezwykłemu [...]

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama