lista najbogatszych zwierząt świata

Od Choupette Lagerfeld do kurczaka który odziedziczył 11 milionów funtów – lista najbogatszych zwierząt

Kochamy nasze zwierzaki, niezależnie od stanu naszych kont. Ci przeraźliwie bogaci też mają pupili którzy są dla nich wszystkim. Co jednak kiedy taki bogacz umiera? Zazwyczaj na jego fortunę rzucają się członkowie rodziny. Ale co w sytuacji kiedy najbliższym jest maltańczyk albo nawet kurczak? Jeśli taki bogacz chce zadbać o zwierzaka i jednocześnie zirytować rodzinę to może zapisać spadek swojemu pupilowi. Przedstawiam listę zwierzaków które są warte miliony.

Bella Mia – Maltańczyk: 1 milion funtów i cały dom

Bella Mia to suczka maltańczyka należąca do Rose Ann Bolasny. Rose Ann ujawniła że dla swojego psa ma założony specjalny fundusz powierniczy który w wypadku jej śmierci ma zapewnić fundusze na opiekę nad suczką.

Dodaktowo w 2015 roku kobieta ogłosiła że suczka odziedziczy też jeden z jej domów. Jak sama mówi, jej synowie nie potrzebują pieniędzy, zresztą wyrazili oni zgodę na dopisanie psiaka do funduszu powierniczego.

Wyjaśniłam im że zdaję sobie sprawę z tego że bardzo kochają Bella Mia. Ja jednak chciałabym się upewnić że jeśli cokolwiek mi się stanie psinka będzie miała standard życia do jakiego przywykłą.

Bella Mia jest często ubierana w perły i diamenty, dodatkowo posiada ponad tysiąc szytych na zamówienie ubranek.

Gunther IV – owczarek niemiecki który kupił willę od Madonny

Autor zdjęcia: celebritypets.net

Jedynym spadkobiercą fortuny niemieckiej hrabiny Karlotty Liebenstein, został owczarek niemiecki Gunther III. Kiedy w 1992 roku hrabina zmarła odziedziczył 43 miliony funtów. Gunther przekazał swoją fortunę swojemu synowi Guntherowi VI. Fortuna psiaka przekroczyła już 150 milionó funtów. Jego finansami zarządza grupa The Burgundians.

Reklama

Gigoo – kura która odziedziczyła 11 milionów funtów

Kura – zdjęcia gigoo niestety nie mamy 🙁

W 2011 roku kura Gigoo odziedziczyła fortunę wartą 11 milionów funtów kiedy zmarł jej właściciel Miles Blackwell, potentat medialny. Poza ciągłym ulepszaniem kurnika i opieką nad kurą Blackwell przekazał też miliony na fundacje ratujące zwierzęta.

Sadie, Sunny, Lauren, Layla i Luke – psiaki należące do Oprah Winfrey, które posiadają 20 millionów funtów.

Jeśli Oprah, która obecnie ma majątek przekraczający 2.5 miliarda dolarów, umrze przed swoimi psami, odziedziczą one fundusz powierniczy o wartości 30 milionów dolarów. Golden retrivery Luke i Layla, cocker spaniel Sadie, i spaniele Sunny i Lauren będą mogły tarzać się w gotówce.

Reklama

Conchita – Chihuahua która odziedziczyła wille w Miami i 2.5 miliona dolarów na smaczki

Kiedy w 2020 roku zmarła dziedziczka Gail Posner, jej chihuahua Conchita i dwa inne psy April i Maria, odziedziczyły wartą 5 milionów funtów wille w Miami. Spadek ten doprowadził do procesu z jej synem Bretem Carr, który twierdził że jego matka była niepoczytalna i zmanipulowana przez służbę kiedy pisała testament.

Autor: Sphlas News

Pontiac – golden retriever z 3 milionami funtów

Może wydawać się to drobną sumą kiedy porównamy to do fortuny owczarka Gunthera, jednak suma którą otrzymał golden retriever Pontiac od Betty White jest konkretną nagrodą dla byłego psa przewodnika

Trouble – maltańczyk z własnym ochroniarzem

Kiedy dziedziczka hotelowego imperium Leona Malmsle zmarła w 2007 roku, zaskoczyła świat zapisując swojemu psu maltańczykowi Trouble 12 milionów dolarów. Dla porównania swoim wnukom zapisała tylko 5 milionów dolarów. Podważono jednak spadek w sądzie i Trouble została tylko z 2 milionami dolarów, co i tak jest kwotą która wystarczy każdemu psu ( i większości ludzi ).

Po śmierci właścicielki Trouble została przewieziona do nowego opiekuna a jej utrzymanie przekraczało 100 tysięcy dolarów rocznie. W te kwotę wchodziła opieka weterynaryjna, sesje groomerskie po 8 tysięcy dolarów każda i specjalna karma.

Reklama

Juice, Minter i Callum – angielskie bullteriery Aleksandra „Lee” McQueena

McQueen był zagorzałym obrońcą zwierząt i projektantem mody. Kiedy zmarł w 2010 roku, zostawił swoim psom po 50 tysięcy funtów. Dodatkowo przekazał po 100 tysięcy funtów na różne organizacje zajmujące się pomocą zwierzętom.

Choupette – kot birmański Karla Lagerfelda

Nie do końca wiadomo co Karl zapisał swojej kotce Choupette, jednak po jego śmierci dalej żyje w luksusie. Kot żyje obecnie w Paryżu razem ze swoją nianią, która otacza ją miłością. Kotka odbywa regularne sesje fotograficzne organizowane przez MyPetAgency. Kotka ma dwóch opiekunów, ochroniarza, kucharza i prywatnego weterynarza.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Piotr Maciejowski

Programista, przedsiębiorca, bloger, fotograf i oczywiście miłośnik zwierząt ;)

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama