Pies przemalowany na tygrysa. Organizacja poszukuje sprawcy zdarzenia!

Na jednej z malezyjskich ulic znaleziono bezpańskiego psa pomalowanego na czarno-pomarańczowo. Zwierzak z wyglądu przypominał tygrysa.

Stowarzyszenie Persatuan Haiwan Malaysia – Malaysia Animal Association udostępniło ogłoszenie na swojej stronie na Facebooku zaraz po tym, jak skrzywdzone zwierzę zostało sfotografowane. Organizacja poprosiła wszystkich świadków zdarzenia o pomoc oraz o udostępnienie wszelkich informacji, które mogą pomóc w odnalezieniu sprawcy. Warto dodać, że przewidywana jest nagroda dla tych, którzy przedstawią kompletne informacje o tym incydencie.

Jedna z organizacji prozwierzęcych uświadamia właścicieli, że niektóre próby „rozpieszczania” pupili mogą być bardzo niewłaściwe. Malowanie paznokci, farbowanie sierści, a także nakładanie substancji chemicznych nie przeznaczonych bezpośrednio dla zwierząt  jest dla nich wyjątkowo szkodliwe.

Jeżeli spotkamy się z taką sytuacją, gdy ktoś krzywdzi swojego pupila, przez stosowanie wyżej wymienionych praktyk, nie bądźmy obojętni i reagujmy!

fot. Facebook Persatuan Haiwan Malaysia – Malaysia Animal Association

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Jedna myśl na temat “Pies przemalowany na tygrysa. Organizacja poszukuje sprawcy zdarzenia!

  1. No już bez jaj – jestem wielbicielem czteronogów, ale istnieją psi fryzjerzy u których podejrzewam psy przeżywają nie mniejsze katorgi jak malowanie farbą – nie macie lepszych tematów ? – tragedia – pies został pomalowany farbą… Zrozumiałbym jakbyście napisali, że ucięli mu nogi albo dręczyli jakoś – ktoś sobie zrobił jaja, spadnie 3 razy deszcz i farby nie będzie. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Reklama