Pierwsza na świecie puma albinos! Zobacz galerię innych, białych zwierząt

Niesamowita biała puma została sfotografowana przez fotopułapkę. Naukowcy potwierdzają, że to pierwsze i jedyne na świecie obrazy przedstawiające leucystyczną pumę.

Dopiero niedawno zostały opublikowane zdjęcia, które powstały aż 7 lat temu czyli w 2013 roku w Brazylii, w Parku Narodowym Serra dos Órgãos. Na ten temat napisało tylko jedno czasopismo „Cat News”. To jedyna informacja o białym kuguarze. Niestety po wykonaniu tych zdjęć zwierzę nigdy więcej nie było widziane, ani sfotografowane.

„To pokazuje, jakie to niezwykłe” – powiedział Luke Hunter, dyrektor wykonawczy programu Big Cats Towarzystwa Ochrony Przyrody Dzikich Zwierząt.

Leucyzm czyli genetyczna zmiana ubarwienia występuje u innych gatunków, nawet często u innych dzikich kotów. U pumy to jedyny przypadek. Naukowcy nie odkryli jeszcze, dlaczego geny zmieniające kolor są tak rzadkie u tych zwierząt.

Zobacz galerię z tytułową pumą oraz innymi zwierzętami albinosami.

Zdjęcia: researchgate.net, ICMBio

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama