Szczur węszyciel nagrodzony za ogromne zasługi!

Nie od dzisiaj wiadomo, że zarówno myszy jak i szczury nie cieszą się dużą sympatią wśród ludzi. Część obawia się tych zwierzaków, innych odrzuca ich wygląd. Owszem, znajdą się tacy, którzy te gryzonie uwielbiają i dostrzegają w nich potencjał.

Chciałabym Wam przedstawić Magawę, afrykańskiego szczura, który został specjalnie wyszkolony, aby z wyjątkową skutecznością wykrywać miny lądowe. Zwierzak mimo, że z wyglądu zupełnie niepozorny, do tej pory odkrył w sumie 67 min i niewybuchów, dzięki czemu za swoje zasługi został nagrodzony złotym medalem PDSA i tym samym stał się najbardziej uhonorowanym gryzoniem na Świecie.

Magawa swoją działalnością nie tylko wspiera służby, ale co najważniejsze zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom terenów wcześniej niezdatnych do życia. 

Szczur rozwijał swoje umiejętności pod opieką organizacji non-profit APOPO i to właśnie dzięki niej gryzoń nauczył się wykrywać związki, które znajdują się w materiałach wybuchowych oraz informować o ich obecności.

Prawda, że to co robi Magawa jest imponujące i jego szlachetna praca zasługuje na każdą nagrodę? 🙂

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama