Puste klatki w schronisku. To był najlepszy dzień w historii!

Przypominamy niesamowitą historię z przed 4 lat, która wydarzyła się w Kolorado. Wolontariusze i pracownicy schroniska dla zwierząt świętowali wtedy jak nigdy. Udało im się wydać nowym rodzinom wszystkie zwierzęta!

Humane Society Of The Pikes Region w Kolorado przeprowadzało wtedy akcję pod nazwą „Przynieś je do domu na święta”. Kampania adopcyjna osiągnęła takie powodzenie, że tego roku udało się znaleźć domy dla absolutnie wszystkich psów i kotów, które znajdowały się w schronisku.

W USA obowiązują inne zasady adopcji niż w Polsce. Istnieje tak zwana opłata adopcyjna, natomiast jest też określony czas na adopcję psów. Wolontariusze starają się, jak mogą żeby przedłużać możliwy czas przebywania zwierzaków w schronisku. Przenoszą je między placówkami i pomagają sobie nawzajem. Jednak wg statystyk aż 31% zwierząt nie znajduje domu i zostaje uśpionych.

W kampanii, która osiągnęła spektakularny sukces, działaczom udało się znieść opłaty adopcyjne na wszystkie koty i psy w wieku 5 lat i powyżej, w okresie od 18 grudnia do Sylwestra. Dzięki temu wiele osób właśnie w tym okresie zdecydowało się na adopcję i zwierzaki zostały już z nimi na zawsze.

Życzliwy personel i wolontariusze nie zatrzymali się na tym sukcesie i zaczęli pomagać z adopcjami innym schroniskom. To postawa godna naśladowania.

Zdjęcie: The Humane Society Of The Pikes Region

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama