Najpiękniejsze psy świata - samojed

Najładniejsze psy świata – zobacz jakie są słodkie

Podobno o gustach się nie dyskutuje, ale trudno zaprzeczyć, że psiaki tych ras są naprawdę piękne. Mimo wszystko nawet w psim świecie można zauważyć jakiś ideał piękna, który klarował się przez lata. Są nawet organizowane konkursy piękności na czworonogów! 

Najładniejsze psy – rasy 

Maltańczyk

Ten słodki piesek ma silny charakter i potrafi postawić na swoim! Mimo swoich niewielkich rozmiarów, ma naprawdę waleczne serce. Maltańczyki mają delikatną, miękką, jedwabistą sierść, która sprawia, że psiak wygląda naprawdę elegancko. Trzeba jednak pamiętać o w miarę regularnych wizytach u psiego fryzjera. 

Pomeranian

Pamiętacie pieska Boo? Ten najsłodszy pies świata należy właśnie do rasy pomeranian i kradnie serca opiekunów na całym świecie. Inaczej jest nazywany szpicem miniaturowym i jest naprawdę uosobieniem słodkości. Przez swoją budowę twarzy, wygląda, jakby cały czas się śmiał. Jego puszyste miękkie futro, czarne, przenikliwe oczka i szpiczasty pyszczek tworzą tak uroczą kombinację, że trudno nie stracić dla niego głowy. Wielu ludzi uważa, że szpice są najpiękniejszymi miniaturowymi psiakami jakie istnieją (są dość małe, mają od 18 do 22 cm w kłębie). Pomeraniany występują w wielu odmianach kolorystycznych, można kupić czarnego, pomarańczowego, mieszanego, szarego, białego i rudawego pomeraniana. Są to urocze psiaki, nieźle sprawdzą się jako psy dla całej rodziny. 

Biały owczarek szwajcarski 

Nie jest to rasa, która jest bardzo popularna w Polsce, a szkoda. Ten psiak pochodzi w prostej linii od owczarka niemieckiego i jest naprawdę przepiękny. Ma gęstą, grubą i puszystą sierść, dzięki czemu jest świetnie przystosowany do zimniejszej pogody. Owczarek szwajcarski występuje w odmianie krótkowłosej i długowłosej. Jego piękny, czarny nos oryginalnie kontrastuje z białym umaszczeniem. 

Samojed 

O samojedzie pisałam już wielokrotnie, jednak trudno przestać wracać do tego psiaka w wielu rankingach, ponieważ spełnia tyle kryteriów! Musiał znaleźć się również w tym rankingu, ponieważ jest niezaprzeczalnie piękny! Samojedy pochodzą z mroźnej Syberii i właśnie jej zimnemu klimatowi zawdzięczają tą wspaniałą, puszystą sierść. Samojed jest wiecznie uśmiechnięty, podobnie jak pomeranian, dzięki swojej budowie pyszczka. Jednak trudno zaprzeczyć, że jest to też kwestia charakteru. Te psiaki są po prostu bardzo radosne przez większość czasu! Jest to jednak rasa, która wymaga naprawdę dużej ilości ruchu, dlatego warto o tym pamiętać. Samojed nie nada się też absolutnie do mieszkania w bloku. 

Husky 

Husky’ego można często rozpoznać po różnokolorowych oczach, heterochromia występuje u tej rasy naprawdę często. Husky występują w kilku wariantach umaszczenia – niektóre z nich są białe, inne są czarne, jednak mimo wszystko najczęściej można spotkać husky, który jest połączeniem kilku kolorów. Są to duże i silne psy, osiągają około 60 cm w kłębie. Tak jak samojedy, potrzebują dużej ilości ruchu i dużej przestrzeni, dlatego jeśli nie możesz mu tego zapewnić, zdecyduj się na inną rasę. 

Reklama

Chow Chow 

Chow chow pochodzą z Chin i należą do szpiców orientalnych. Są naprawdę urocze i wyglądają dość egzotycznie. Wiecie, że początkowo uważano je za psy myśliwskie? Chow chow przypomina lwa i w sumie jest w tym trochę prawdy – to naprawdę dostojne i wspaniałe psiaki. Jako jedne z nielicznych zwierząt posiadają charakterystyczny, fioletowy język. Jest to naprawdę rzadkie, dotychczas ustalono, że fioletowy język posiadają jedynie niedźwiedzie polarne, niektóre rasy bydła i żyrafy. Niesamowite, prawda? 

Border Collie 

Border collie są uważane za jedne z najpiękniejszych psów na świecie nie bez powodu, wystarczy spojrzeć na zdjęcie. Są również jednymi z bardziej inteligentnych psów na świecie. Border collie to tak naprawdę owczarki o średniej wielkości – osiągają około 53 cm w kłębie w przypadku psów, suczki jak zawsze są oczywiście mniejsze. Najczęściej spotyka się biało-czarne collie, jednak występują one również w innych odmianach (rudej, szarej, brązowej). Występują one również w odmianie krótko i długowłosej. 

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

AKITA AMERYKAŃSKA

Akita Amerykańska to wychodowana przez Amerykanów rasa wywodząca się od japońskich akit. Akity Amerykańskie charakteryzują [...]

Jedna myśl na temat “Najładniejsze psy świata – zobacz jakie są słodkie

  1. Bardzo „obiektywna” lista. Jak idzie Pani po karmę dla osa, to na której z nich jest podobizną którejś rasy z Pani listy? A jaka rasa jest na tych produktach najczęściej?

Dodaj komentarz

Reklama