Socjalizacja szczeniaka jak zacząć

Dzień szczeniaka – za co kochamy szczeniaki?

Wszyscy kochamy nasze psiaki, są lojalne, kochane i absolutnie urocze. Dzień szczeniaka jest jednak szczególnym dniem, w którym możemy okazywać naszym małym pupilom miłość i radość, że z nami są. Szczeniaczki są szczególnie kochane i z całą pewnością wielu z nas marzy o tym, żeby szczeniaczki pozostały szczeniaczkami już na zawsze (ale żeby chociaż mniej rozrabiały!). 

Międzynarodowy dzień szczeniaka – kiedy obchodzimy? 

23 marca – dzień szczeniaka jest obchodzony właśnie w tym dniu, na całym świecie. Warto zapamiętać tę datę i świętować ją nawet z naszym dorosłym psiakiem, który w końcu też był kiedyś szczeniakiem, możecie świętować ten dzień na kształt ludzkich urodzin, szczególnie, że nie w przypadku każdego psiaka wiadomo, kiedy dokładnie się urodził i kiedy należy obchodzić jego wyjątkowe święto. 

Za co kochamy szczeniaki? 

Ludzie, którzy uważają, że psa nie można kochać i że pies nie może kochać człowieka, albo nie zdają sobie sprawy z tego, ile radości zwierzak wnosi do życia albo nigdy psiaka nie mieli. Szczeniaczki (zresztą dorosłe psy również) wpływają pozytywnie na nasze zdrowie fizyczne, poprzez spacery, zabawę, etc., a także na nasze zdrowie psychiczne, poprzez swoją lojalność, zabawność i przytulanie się. 

Wiele badań naukowych udowodniło jednoznacznie, że posiadanie zwierzęcia, w tym przypadku psa, ma pozytywny wpływ na zdrowie człowieka, tak jak wspomniałam wyżej, zarówno na zdrowie psychiczne, jak i na fizyczne. Opiekunowie psów według wyników badań są nie tylko szczęśliwsi w codziennych życiu, ale również bardziej pewni siebie. 

Szczeniak jest również świetnym lekarstwem na samotność, a my jesteśmy dla niego wspaniałym domem. Szczeniak jest świetnym towarzystwem, które będzie dla Ciebie w każdej chwili, kiedy tylko będziesz go potrzebować. Głaskanie, mówienie i dotykanie psiaka również sprawia, że czujemy się o wiele lepiej. Głaskanie może przyczynić się do znacznej poprawy nastroju i pozytywnie wpłynąć na psychikę i oczywiście na relacje pomiędzy Tobą a psem. 

Psiak (mimo tego, że jest jeszcze mały) sprawia, że mamy większe poczucie bezpieczeństwa. Wiemy, że w razie niebezpieczeństwa ktoś będzie chociaż próbował nas bronić, psiak da znać o ewentualnym zagrożeniu, może nawet wyczuć chorobę, czy ciążę

Reklama

Kochamy szczeniaki również za to, że one nas kochają, a kochają nas niezaprzeczalnie i to bezwarunkową miłością, która sprawia, że odzyskujemy wiarę, w ten często trudny świat. Czujemy się raźniej, bo wiemy, że w domu ktoś na nas czeka i z całą pewnością bardzo się ucieszy, że wracamy. 

Kochamy szczeniaki za to, że pomagają nam z taką łatwością nawiązywać znajomości. Ludzie kochają szczeniaczki i chcą je głaskać, całować. Wielu ludzi będzie z pewnością z dużym zaciekawieniem podchodzić do psiaka i chcieć spędzić z nim trochę czasu. Jest to świetna okazja do poznania nowych osób. 

Reklama

Szczeniaki sprawiają również, że stajemy się bardziej wyrozumiali, cierpliwy, opiekuńczy. Innymi słowi, czynią nas po prostu lepszymi ludźmi i powinniśmy być im za to wdzięczni! 

Zapisz się na newsletter!

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Goldendoodle - opis rasy.

Goldendoodle jest krzyżówką takich ras jak golden retriver i pudel. W związku z tym, że [...]

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama