ciekawostki-o-twoim-psie

6 faktów o Twoim psie, o których prawdopodobnie nie wiedziałeś!

Pies zawsze na czas

Jeśli myślisz, że twój pies nie domyśla się, kiedy jest odpowiedni czas na kolację lub spacer, to się mylisz!  Psy potrafią wyczuć nasze nawyki, a także doskonale odmierzają okresy czasu w przypadku działań rutynowych, dlatego tak dobrze zgrywają się z Twoim rytmem dnia!

Widzenie w ciemności

Psy swoim wąsom zawdzięczają bardzo dużo. Włosy czuciowe u Twojego pupila pozwalają mu na odbieranie nawet subtelnych zmian w prądach powietrza, tym samym dostarczając informacji o wielkości, kształcie i prędkości rzeczy w pobliżu. Dzięki wąsom Twój pies może lepiej wyczuć zbliżające się niebezpieczeństwo lub potencjalną ofiarę.

Chłodzenie przez łapy

Psy nie pocą się jak ludzie – całą powierzchnią ciała – ich gruczoły potowe znajdują się w łapach! Jeśli zastanawiałeś się kiedyś czemu twój pupil pozostawia na podłodze mokre ślady w upalne dni, mimo, że wcale nie wchodził do wody – znasz już odpowiedź 🙂

Stary malutki

Czy wiedziałeś, że Twój jednoroczny szczeniak jest tak samo dojrzały fizycznie jak 15-letni człowiek? Warto zaznaczyć, że różne rasy starzeją się nieco inaczej, dlatego jeśli chcesz dowiedzieć się ile lat dokładnie ma Twój pies zachęcamy do przeczytania naszego poprzedniego artykułu.

Słuch doskonały

Zdawałeś sobie sprawę z tego, że psy mogą usłyszeć 4 razy więcej niż ludzie? Mimo tego, że szczenięta rodzą się głuche, szybko przewyższają nasze możliwości słuchowe. Psy słyszą dźwięki o wyższych częstotliwościach, wykrywając zakres od 67 do 45 000 Hz, gdzie dla porównania ludzki zakres częstotliwości wynosi od 64 do 23.000 Hz. Warto zauważyć, że zarówno u psów, jak i u ludzi, górny zakres słyszalności zmniejsza się wraz z wiekiem.

Linie papilarne na…nosie

Czy wiedziałeś, że odcisk psiego nosa jest jedyny w swoim rodzaju, przez bardzo łatwo można go porównać do odcisku palca człowieka?

Reklama

Myślimy, że ta lista dotycząca naszych ukochanych futrzaków pozwoli Ci lepiej je poznać i zrozumieć. Psy są naprawdę niesamowitymi zwierzętami i towarzyszami!

Zapisz się na newsletter!

Reklama

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Czy psy śnią?

Czy zastanawiałeś się kiedyś czy psy mają sny i czy gdy pies szczeka i biega [...]

Reklama

Czytaj dalej

Najbrzydsze psy świata

Najbrzydszy pies świata - zastanawialiście się kiedyś jaki psiak jest uważany za najbrzydszego na świecie? [...]

Dodaj komentarz

Reklama