Najbrzydszy pies świata 2018

Najbrzydsze psy świata

Najbrzydszy pies świata – zastanawialiście się kiedyś jaki psiak jest uważany za najbrzydszego na świecie? Co roku w Stanach Zjednoczonych jest organizowany konkurs na najbrzydszego psa na świecie i jest to niezwykle popularne i chętnie odwiedzane wydarzenie. Co roku jury wybiera najbrzydszego świata, a w 2019 roku odbyła się już 31 edycja tego niezwykłego konkursu i czekamy na kolejną w tym roku! Warto jednak pochylić się nad ideą tego konkursu i opowiedzieć trochę o psiakach, które wygrały go w ciągu ostatnich kilku lat. Kiedy tylko zostanie wybrany najbrzydszy pies 2020 roku, damy wam znać! 

Na szczęście konkurs na najbrzydszego psa świata jest organizowany nie po to, jak mogłoby się wydawać, żeby pośmiać się z niezbyt urodziwych psów, ale po to, żeby uświadomić i pokazać, że niezależnie od wyglądu, każdy pies zasługuje na bycie kochanym i podziwianym. W końcu nie należy oceniać książki po okładce. 

Historia psów występujących w konkursie na najbrzydszego psa świata niestety często jest dość smutna, zanim trafiły do kochających, troskliwych opiekunów, zostały porzucone przez poprzednich właścicieli ze względu na swój nieprzeciętny wygląd. Obecni opiekunowie kochają jednak swoje psiaki bezgranicznie i chcą dzielić się z całym światem ich wspaniałością i tym, że pies nie musi być klasycznie piękny, żeby był najwspanialszy na świecie dla swojego opiekuna. 

Niestety nadal zdarzają się sytuacje, kiedy psiak jest porzucany przez swoich opiekunów ze względu na swój wygląd, niepasujący do wystroju mieszkania kolor sierści, czy przez chorobę. Jest to oczywiście okrutne i nielogiczne i trzeba mieć nadzieję, że przez wielorakie akcje społeczne i edukację społeczeństwa, będzie się to zdarzać coraz rzadziej. Warto dostrzec w każdym psiaku piękno i dobro – to wewnętrzne, jak i to zewnętrzne. Skoro one kochają nas bezwarunkowo, dlaczego my mielibyśmy tego nie robić? 

Tak jak wspomniałam, konkurs jest organizowany każdego roku, a nagrodą jest łącznie 3000 dolarów podzielonych na dwie części – pierwsza część nagrody – 1500 dolarów jest przeznaczona dla psiaka i opiekuna, i mogą oni zrobić z nią co tylko zechcą, z kolei drugie 1500 dolarów jest przeznaczone na wybrany cel charytatywny związany z pomocą innym psom. 

Niesamowitą popularność zdobył psiak, który wygrał konkurs na najbrzydszego psa świata w 2014 roku, nazywał on się Peanut i to właśnie on wyskakuje najczęściej jako pierwsze zdjęcie, kiedy wpiszemy frazę „konkurs na najbrzydszego psa świata” w google. Peanut jest bardzo charakterystycznym psiakiem o ciekawym świata spojrzeniu i rozwichrzonych włosach. 

Reklama

Najbrzydszy pies świata 2017 

W 2017 roku konkurs na najbrzydszego psa świata wygrała suczka wabiąca się Martha. Jak wiele innych psiaków biorących udział w tym konkursie, Martha została porzucona przez swoją poprzednią właścicielkę. Suczka miała dużo szczęście i znalazła odpowiedzialną opiekunkę. Jest to psiak rasy mastiff neapolitański

Najbrzydszy pies świata 2018 

Dwa lata temu główną nagrodę w tym nietypowym konkursie zdobyła suczka buldoga francuskiego o imieniu Zsa Zsa. Miała ona bardzo charakterystyczny, wystający niedbale język, wykrzywione łapki i bardzo wystające, krzywe ząbki. Wyglądała bardzo nietypowo jak na buldoga francuskiego. Publiczność i jury jednak byli nią słusznie zachwyceni – jej nietypowy wygląd jest jedyny w swoim rodzaju i wyróżnia ją spośród wszystkich buldożek na świecie. Zsa Zsa miała dość sporą konkurencję, bo w drodze do zdobycia pierwszego miejsca musiała pokonać aż 13 innych psiaków. Niestety ta opowieść nie kończy się dobrze, Zsa Zsa zmarła we śnie mając 9 lat, zmarła bardzo krótko po wygraniu konkursu. Jej wspaniała opiekunka ogłosiła tę smutną wiadomość na profilu społecznościowym swojej suczki. 

Reklama

Najbrzydszy pies świata 2019 

Pierwsze miejsce w konkursie na najbrzydszego psa świata w 2019 roku powędrowało do suczki o oryginalnym imieniu Scam Tramp. Jury i publiczność były absolutnie zauroczone jej zmierzwionymi włosami, niewyspanym spojrzeniem i wystającym językiem.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Czy pies wyczuwa chorobę?

Wiemy już, że psy są niezwykle wyczulone na zmiany zachodzące przed śmiercią, dzięki ich niezwykłemu [...]

Reklama

Czytaj dalej

Goldendoodle - opis rasy.

Goldendoodle jest krzyżówką takich ras jak golden retriver i pudel. W związku z tym, że [...]

Dodaj komentarz

Reklama