Najmniejszy pies świata Toudi żyje w Polsce

Najmniejszy pies świata – jakiej rasy jest i gdzie mieszka? Uwielbiamy rekordy Guinessa i zastanawianie się nad tym, który psiak jest największy, najmniejszy, najdłużej żyjący, etc. W dzisiejszym artykule opowiem wam o najmniejszym psie świata, który.. mieszka w Polsce? 

Najmniejszy pies świata rekordy Guinessa 

Piesek Toudi został oficjalnie uznany za najmniejszego psiaka świata według rekordów Guinessa. Piesek ten mieszka we Wrocławiu. 

Jaką długość ma najmniejszy pies świata, jakiej jest rasy? 

Toudi jest dumnym przedstawicielem rasy chihuahua i kiedy miał trzy miesiące, ważył zaledwie 300 gram i mierzył 7 centymetrów, co sprawiało, że bez problemu mieścił się w ręce i trzeba było naprawdę uważać, żeby nie zrobić mu krzywdy, szczególnie biorąc pod uwagę jego żywiołowość. Piesek w końcu podrósł do wagi 420, ale trzeba przyznać, że nadal jest to ogromnie mało. 

Opiekunami Toudiego są Alicja i Łukasz – małżeństwo, dla którego Toudi jest już drugim psiakiem tej rasy, ale pierwszym odmiany miniaturowej. 

Toudi najmniejszy pies zjada każdego dnia zaledwie kilka ziaren karmy albo łyżkę karmy mokrej. Uwielbia zasypiać w dłoniach i jest doprawdy przeuroczy. 

Psiak ma nawet swój profil na Facebooku – kilka tysięcy fanów obserwuje codzienność tego uroczego malucha. O tym uroczym czworonogu pisał nawet Daily Mail, zachwycając się jego miniaturowymi rozmiarami. Tygodnik Angora prowadzi nawet specjalną rubrykę zatytułowaną „Co nowego u Toudiego”. 

Reklama

Pieski rasy Chihuahua od wielu lat zajmują pierwsze miejsce w rekordach Guinessa, ponieważ są malutkie i naturalne predysponowane do tak małych rozmiarów. Najmniejszy psiak, który dołączył do rekordów, miał ledwo 9,65 cw m w kłębie (wysokości). Suczka nazywała się Miracle Milly i mieszkała w Puerto Rico (Na Karaibach). W momencie narodzin miała zaledwie 20 gram (trzeba było naprawdę bardzo uważać podczas podnoszenia i opieki nad nią). Warto również wspomnieć o najkrótszym psiaku – Brandy, która również należy do rasy chihuahua i ma tylko 15,2 cm długości. 

Zapisz się na newsletter!

Reklama

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama