Psy policyjne - adopcja

Psy policyjne – rasy, do adopcji.

Psy policyjne są pełnoprawnymi pracownikami policji. Każdy z nich zanim przystąpi do swej służby musi przejść przez szereg specjalistycznych szkoleń, ćwiczeń i egzaminów. Niezwykły psi węch, doskonały słuch oraz inteligencja, sprawiają, że są niezastąpionymi stróżami prawa.

Spis treści: ( kliknij aby przejść )

  1. PSY POLICYJNE RASY:
    1. PSY POLICYJNE ADOPCJA:

      Oczywiście każdy pies policyjny ma swojego opiekuna – przewodnika. Razem tworzą oni doskonałą drużynę, wykonującą przeróżne często bardzo niebezpieczne, zadania. Psy policyjne w akcji są fenomenalne, mogą one wykonywać od bardzo przyziemnych zadań jak patrolowanie ulic, po specjalne misje polegające na wyszukiwaniu narkotyków, materiałów wybuchowych czy nawet zwłok.

      PSY POLICYJNE RASY:

      Nie każdy pies, nie każda rasa, nadają się do pracy w policji. Miniaturowy chihuahua czy maltańczyk nie posiadają odpowiednich cech, aby zostać czworonożnymi stróżami prawa. Psy policyjne muszą posiadać odpowiedni temperament, zachowania oraz muszą wykazywać się wysoką inteligencją. 

      Najczęściej spotykane psy policyjne to oczywiście owczarki. W tej grupie możemy wyróżnić:

      • Owczarka niemieckiego – pies energiczny, inteligentny, lojalny i bardzo posłuszny. Lubi się uczyć oraz wykonywać polecenia swego opiekuna.
      • Owczarka holenderskiego – pies skory do nauki, bardzo opanowany i czujny. Jego mocną cechą charakteru jest posłuszeństwo.
      • Owczarka belgijskiego – pies niezwykle bystry i bardzo czujny. Lubi on współpracować z człowiekiem, lecz jest rasą dość trudną.

      W policji możemy również spotkać psy policyjne zaliczane do grupy pinczerów – dobermany czy rottweilery. Ponadto: sznaucery olbrzymie, foksteriery, teriery rosyjskie, border collie, labradory i spaniele, są widywane jako stróże prawa.

      Reklama

      PSY POLICYJNE ADOPCJA:

      Emerytowany pies policyjny nadający się do adopcji zwykle swój dom odnajduje u policyjnego opiekuna. Psia emerytura zaczyna się już po dziewiątym roku życia czworonoga, ale jest ona ściśle związana ze stanem zdrowia zwierzęcia oraz jego zasługami w policji. Naturalnie każdy z nas może dać nowy dom takiemu emerytowanemu czworonogowi. Warunek jaki musi spełniać potencjalny chętny to opiekuńczość oraz ogromne zaangażowanie. Psy policyjne po spełnionej służbie potrzebują od człowieka dużo miłości, ciepła oraz spokoju. Każdy kandydat pragnący stworzyć dom dla psiego emeryta musi mieć odpowiednią osobowość i charakter, a cały proces adopcji jest skrupulatnie monitorowany. Pamiętajmy, że psy policyjne wykonały w swoim życiu ogromną pracę, bardzo często niebezpieczną, więc zasługują na naszą miłość jak nikt inny.

      Zapisz się na newsletter!

      Reklama

      Autor: Malwina Ciździel

      Biolog z wykształcenia, pasjonatka zwierząt, miłośniczka przyrody, właścicielka wesołego kundelka - Bułki. "Pamięć długotrwała u świń" to temat jej pracy magisterskiej - zaskakująca przygoda życia. Interesuje ją głównie behawior, dobrostan zwierząt oraz ich mowa ciała. Aktualnie planuje zamieszkać na polskiej wsi.

      Reklama

      Podobne artykuły

      Reklama

      Czytaj dalej

      Pies który został burmistrzem

      Poznajcie psa o imieniu Parker the Snow Dog, który w oficjalnych wyborach został burmistrzem górskiego miasteczka Georgetown. [...]

      Dodaj komentarz

      Reklama