Huskador – mieszaniec husky z labradorem

Huskador – brzmi niczym postać z kreskówki, prawda? Tymczasem jest to nazwa niezwykłej hybrydy husky’ego i labradora, czyli dwóch bardzo popularnych ras psów, które chyba wszyscy znamy. Co wynikło z połączenia dwóch tak różnych psiaków? Sprawdźcie! 

Mieszaniec husky – charakter 

Inną nazwą huskadora jest labsky (podobnie jak hybryda pomeraniana i husky’ego – pomsky), czy labrasky. Psiak ten powstał w wyniku skrzyżowania kochanego na całym świecie labradora i podziwianego, silnego husky’ego. Połączenie tych dwóch ras zaowocowało powstaniem psiaka, który jest bardzo radosny, ma wysoki poziom energii i nadaje się świetnie zarówno do zabawy, jak i do pracy. Huskadory można szkolić z wielką łatwością, uczą się bardzo szybko i uwielbiają umysłowe wyzwania. Psiak ten uwielbia naturę i pływanie (jak to labrador), a do tego jest świetnym obrońcą, zarówno domu, jak i rodziny. 

Huskador – opis rasy 

Psiaki te ważą od 18 do 27 kg, a ich wzrost waha się od 50 – 63 cm. Z uwagi na to, że jest to krzyżówka ras, trudno tak naprawdę przewidzieć, jak będzie wyglądał psiak po osiągnięciu dorosłości. Może bardziej przypominać labradora albo husky’ego. Może mieć więcej cech charakteru jednej rasy. Uspokajające jest jednak to, że niezależnie od tego, w jakim stopniu psiak przejmie cechy danej rasy, zarówno husky, jak i labrador są naprawdę uroczymi i lojalnymi psiakami, więc nie ma się czego obawiać. 

Huskadory są psiakami, z którymi nie sposób się nudzić. Sa bardzo przyjazne i pełne energii, potrzebują dużej ilości ruchu i uwielbiają pracę. Nie będzie to zatem psiak dla osób, które nie przepadają za aktywnością, w szczególności za aktywnością na świeżym powietrzu. Kochają wodę i kałuże, jest to typowa cecha, którą odziedziczyły po labradorach. Należy się zatem spodziewać, że huskador wróci ze spaceru dość ubrudzony. Trudno się temu dziwić, na spacerze prawdopodobnie wskoczył do każdej możliwej kałuży. Psiaki te bardzo mocno przywiązują się do swoich opiekunów i są wspaniałymi towarzyszami całej rodziny. Uwielbiają również dzieci, jednak kontakty z nimi powinny odbywać się zawsze pod nadzorem dorosłych z uwagi na to, że psiak mógłby niechcący wyrządzić małemu dziecku krzywdę, np. trącając go ogonem. Jest to rasa łakomczuchów, dlatego nie można go przekarmiać. 

Umaszczenie również jest w dużej mierze zagadką. Dla osób, którym nie przeszkadza taka losowość, huskador mógłby być świetnym towarzyszem. Psiaki te, podobnie jak rasy z których powstały, żyją średnio od 10 – 13 lat. 

Reklama

Psiaki te będą wprost idealne dla wszystkich, którzy uwielbiają uprawiać sport – huskador bardzo dobrze odnajdzie się podczas joggingu z opiekunem. Można uprawiać z nim również typowo psie sporty, takie jak agility. 

Labrador husky – zdrowie 

Są to bardzo zdrowe psiaki, podobnie zresztą jak labradory i husky. Mogą jednak mieć problemy z dysplazją stawów biodrowych i łokciowych. Trzeba mieć również na uwadze, że jest to bardzo młoda krzyżówka, dlatego trudno określić predyspozycje do chorób genetycznych poszczególnych psiaków. 

Reklama
Autor zdjęcia: https://www.instagram.com/maza.huskylab/

Zapisz się na newsletter!

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Goldendoodle - opis rasy.

Goldendoodle jest krzyżówką takich ras jak golden retriver i pudel. W związku z tym, że [...]

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama