Zwierzęta w łóżku, w naszym łóżku.

Reklama

Jedni się nie przyznają, inni twierdzą, że śpią ze zwierzęciem, bo to zdrowe. Kto śpi ze zwierzakiem? I dlaczego? Jakie są plusy, a jakie minusy ugoszczenia pupila w naszej sypialni?

Plusy spania z psem lub kotem

Zacznijmy od dobrych stron. Spanie z psem lub kotem relaksuje, zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Mruczenie kota działa na człowieka kojąco. Podobnie działa spokojny oddech psa. Poza tym mamy przekonanie, że zwierzak nas ostrzeże i obroni w razie zagrożenia, szczególnie pies. Mowa na przykład o pożarze lub włamaniu. Spanie obok zwierzęcia obniża ciśnienie krwi, a nawet poziom złego cholesterolu. Mniej mamy również koszmarów sennych. Jak widać plusów jest dużo.

Minusy spania z psem lub kotem

Minusów jest mniej, ale są. Pierwszy z nich – alergia. Dotyczy on kotów. Spanie osoby uczulonej z kotkiem może skończyć się kichaniem, łzawieniem oczu, kaszlem, a nawet dusznościami. Przed przygarnięciem pupila, nie tylko do łózka, ale w ogóle, do domu, warto zrobić testy na alergię. Minus drugi – pasożyty. Zwierzęta mają kontakt z pasożytami, dla których są żywicielami. Odrobaczajmy nasze zwierzęta i róbmy to regularnie. Kolejny minus – niektóre osoby po nocy ze zwierzakiem mogą czuć się niewyspane. Powodem jest wybudzanie ze snu, zwierzę może przecież się rozpychać lub przywłaszczyć sobie naszą kołdrę. Dla osób z płytkim snem zwierzęta w łóżku nie są dobrym pomysłem.

Jeżeli podejmiemy decyzję – śpimy ze zwierzakiem, dbajmy o higienę. Odkurzajmy, pierzmy, wietrzmy. I cieszmy się wzajemną bliskością.

Autor: Piotr Maciejowski

Programista, przedsiębiorca, bloger, fotograf i oczywiście miłośnik zwierząt ;) Zobacz więcej wpisów

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz