Kto może zostać dog walkerem?

Dog walker – wyprowadzanie psów. Idealny zawód?

Wyprowadzanie psów miłośnikom czworonogów kojarzy się z pracą marzeń! W końcu można nie tylko spędzić czas ze zwierzakami, ale również zadbać o swoją kondycję! Czego można chcieć więcej? Wielu z nas również zapewne pomagało wyprowadzać w dzieciństwie psy sąsiadów. Wtedy nikt jednak mnie przypuszczał, że wyprowadzanie psów stanie się zawodem na którym będzie można zarobić niezłe pieniądze! I faktycznie, wydawałoby się, że jest to praca marzeń i każdy może ją podjąć. W końcu co to za problem, pochodzić trochę z psiakiem? 

Dog walker – praca marzeń? 

Okazuje się, że sprawa nie jest taka prosta, ponieważ nie każdy potrafi dobrze wyprowadzić psiaka. Wyprowadzanie psów jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem, które nie polega tylko na zrobieniu kilku okrążeń wokół bloku, ale na wyprowadzeniu psa na taki spacer, który będzie idealnie dobrany do potrzeb i przede wszystkim możliwości psiaka. 

Dog walker jest dość wymagającą profesją, wymaga bowiem sprawności fizycznej i dużej odpowiedzialności, a także dojrzałości psychicznej. Przede wszystkim trzeba mieć świadomość tego, że wyprowadza się na spacer żywe stworzenia, prawdziwe psiaki, kochane przez swoich opiekunów. Odpowiedzialność za ich życie i zdrowie spoczywa teraz na nas. Trzeba również zdać sobie sprawę z tego, że każdy pies będzie mieć inny charakter. Jeden będzie posłusznym przytulasem, a inny zadziornym buntownikiem. Żeby poradzić sobie z każdym z tych typów nas spacerze (albo co gorsza, z jednym i drugim jednocześnie!), trzeba mieć przynajmniej podstawową wiedzą o zachowaniach psów i o tym, jak sobie z nimi radzić. 

Przed rozpoczęciem wychowania, trzeba danego psiaka przede wszystkim dobrze poznać, dlatego zaleca się, żeby pierwszy spacer odbył się w towarzystwie właściciela, po to, aby psiak poczuł się bezpiecznie, ale również po to, żeby dog walker mógł dokładnie wypytać opiekuna o wszystkie zwyczaje, charakter i zachowania psa. Warto obserwować jak pies zachowuje się na spacerze, czy nie ciągnie smyczy, czy jest posłuszny, czy nie reaguje nerwowo na widok innych zwierząt, czy hałas miasta. 

Kto może zostać dog walkerem? 

Dog walker musi spełniać kilka kryteriów. Najważniejsze z nich, to oczywiście miłość do zwierząt. Kolejne kryterium to odpowiedzialność. Bardzo ważna jest również znajomość podstawowych zachowań zwierząt i doświadczenie w wychodzeniu z psami na spacery. Bardzo ważna jest również dobra organizacja i duża odporność. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że dog walker obsługuje zazwyczaj kilku klientów jednego dnia, dlatego musi być dobrze zorganizowany, posiadać swój środek transportu, który będzie w stanie szybko pomóc mu przemieścić się z punktu A do punktu B. 

Ile kosztuje wyprowadzanie psa? Zależy to przede wszystkim od miasta i dog walkera. Im bardziej doświadczony, tym może więcej liczyć za swoje usługi. Można jednak przyjąć, że średnia cena takiej usługi to około 50 zł za godzinę. Oczywiście spacery nie muszą trwać dokładnie tyle. Mogą być dłuższe lub krótsze, zależy to od potrzeb psa.

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Malwina Ciździel

Biolog z wykształcenia, pasjonatka zwierząt, miłośniczka przyrody, właścicielka wesołego kundelka - Bułki. "Pamięć długotrwała u świń" to temat jej pracy magisterskiej - zaskakująca przygoda życia. Interesuje ją głównie behawior, dobrostan zwierząt oraz ich mowa ciała. Aktualnie planuje zamieszkać na polskiej wsi.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama