Zabawki dla kota – nasze pomysły na zabawki dla kota

Zabawa jest jedną z podstawowych potrzeb Twojego kota. Niezależnie od tego, czy  bawisz się z nim myszkami, kulkami z papieru, czy wędkami, codzienna porcja rozrywki to  konieczność. Niestety mimo tego, że w większości przypadków zabawki dla kota są świetnym sposobem na zapewnienie cyklu łowieckiego w domu, mogą się lekko znudzić.  Sprawdźcie, w jaki sposób można urozmaicić zabawę mruczka! 

Spis treści: ( kliknij aby przejść )

 1. Zabawki dla kota  

  Na szczęście obecnie na rynku jest mnóstwo ciekawych i interaktywnych zabawek, które  mogą urozmaicić zabawę Twojego mruczka. Potrafią one zachęcić do ruchu nawet  największe kanapowce. Dodatkowo ćwiczą kocią inteligencję i mięśnie, dzięki czemu  przeciwdziałają depresji i tyciu.  

  Przygotowałam rangking kocich zabawek, które pomogą zmęczyć Twojego kota i  zapewnić mu intelektualny wysiłek. Pomogą odciągnąć największego łasucha od  miseczek i przysmaków! Jakie to zabawki dla kota? 

  Zabawki dla kota  

  1. Zabawka dla kota – Catit Design Senses – tor do zabawy 

  Ta świetna zabawka interaktywna dla kota jest naprawdę świetnym sposobem na  wymęczenie Twojego kota. To plastikowy tunel, który ma migające piłeczki i możliwość rozbudowy o kolejne elementy (ale nie jest to konieczne). Co w nim takiego wyjątkowego?  Przede wszystkim to, że pobudza i angażuje aż trzy kocie zmysły, mianowicie: wzrok,  dotyk i słuch. Dzięki niezwykłej, przezroczystej obudowie kociak może dokładnie śledzić ruch piłki, co ułatwi i zachęci go do polowania.  

  Reklama

  2. Catit Play – N – Scratch 

  Tak naprawdę, im więcej drapaków będzie w domu, tym lepiej. Mogą mieć przeróżne  formy i być zamontowane w niepozornych miejscach. Ta zabawka łączy drapak i tor na  piłkę. Dodatkowo kot może bawić się zabawką na sprężynce. Całość jest oprószona  kocimiętką, co z całą pewnością zachęci kota jeszcze bardziej. Świetna zabawka, która  wymęczy kota intelektualnie. I oszczędzi Twoje meble!  

  Reklama

  3. Catit Design Senses – labirynt na karmę 

  Labirynt na karmę jest świetnym rozwiązaniem dla każdego kociego łakomczucha. Jest to  rodzaj skomplikowanej miski na kocie chrupki i przysmaki. By kot mógł zjeść chrupki,  musi się napracować – pomachać łapką, poprzestawiać chrupki labiryntem w dół, a  następnie na zewnątrz. Mimo tego, że początkowo kot może nie być zachwycony tym, że  zdobycie jedzenia wymaga pracy, w końcu się przyzwyczai i będzie to dla niego ciekawe  wyzwanie. Dodatkowo do zestawu jest dołączona specjalna mata do akupresury, która  masuje łapki i zapewnia stabilną pozycję kota. 

  4. Catit Design Senses – masażer 

  Jeśli chcesz zapewnić Twojemu kotu prawdziwe spa, ten masażer będzie do tego wprost  idealny. Szczególnie, kiedy jesteś w pracy i kot nie ma kogo poprosić o pogłaskanie. Ta  prosta, owalna zabawka jest pokryta gumową szczotką z wypustkami, o którą kot może  się ocierać, przez co masuje głowę, szyję, łapki i pyszczek. Dodatkowo masażer jest  wyposażony w stymulator dziąseł (czyli masuje i czyści zęby jednocześnie), a także w  szczotki do masażu ciała, które stymulują gruczoły na pyszczku i plecach.  

  Reklama

  5. FroliCat FLIK 

  To zabawka dla kota, która posiada automatyczny system rotacyjny, który wysuwa i  chowa sznurek, dzięki czemu zachęca kota do zabawy. Podstawa jest bardzo stabilna i  zupełnie się nie ślizga. Całość jest zasilana trzema bateriami typu AA (nie są dołączone do  zestawu).  

  6. Kitty Pool – basen z zabawkami 

  To idealna zabawka dla kotów, którzy uwielbiają wrzucać swoje zabawki do miseczki z  wodą. Kolorowe dno zachęca mruczka do zabawy przez dodatkowe efekty świetle.  Zabawki są wykonane z lekkiej pianki, przez co nie toną. Dodatkowym plusem są zabawki  barwione bezpiecznymi barwnikami spożywczymi, zupełnie bezpiecznymi dla zwierzaków.  

  Reklama
  Reklama

  7. Trixie Pointer Catch the light – światełko LED 

  Laser dla kotów to absolutny klasyk wśród zabawek. Jest to bezpieczniejsza odmiana tej  znanej zabawki, ponieważ zamiast lasery posiada światło LED. Światło ma niebiesko –  fioletowy kolor i kształt rybki. Nawet jeśli przypadkowo przesuniemy światłem po kocich  oczach, mruczkowi nic się nie stanie. Jedynym minusem jest to, że światło jest gorzej  widoczne za dnia, dlatego lepiej będzie bawić się wieczorem lub po prostu zasłonić rolety.  

  8. Laserowa zabawka Eyenimal 

  To klasyczny laser w automatycznej wersji. Czerwone światełko jest sterowane przez  specjalny wbudowany mechanizm. Rotacja światełka jest nieregularna i mamy do wyboru  trzy systemy: szybki, średni i wolny. Laser wyłącza się automatycznie po 15 minutach, by  nie męczyć kota zbyt długą zabawą. Pamiętajcie, żeby po zabawie laserem zapewnić kotu fizyczną zabawę, którą będzie mógł złapać, czyli na przykład myszkę lub wędkę. Po  każdej skończonej zabawie kont musi dostać smakołyki lub posiłek, by zachować cykl  łowiecki.  

  9. Laserowa zabawka froliCat Bolt

  To kolejna wersja lasera sterowanego automatycznie. Ten również wyłącza się po 15  minutach zabawy, choć oczywiście można wyłączyć go wcześniej. Co ważne i ciekawe,  kocie oczy na pewno nie ucierpią w kontakcie z tą zabawką, ponieważ nie są bezpośrednio wystawione na działanie strumienia lasera, gdyż jest on najpierw odbijany  przez zwierciadło.  

  10.Szeleszczący tunel 

  Większość kotów naprawdę uwielbia wszystko, co szeleszczące i w czym można się schować. Tunele można kupić w dosłownie każdej wersji kolorystycznej, ale  najważniejsze jest to, by były szeleszczące. Dodatkową atrakcją dla kota będzie kształt,  który umożliwia chowanie się. W tunelu zawieszone są piłeczki, pompony i inne zabawki,  dzięki którym cała zabawa będzie o wiele ciekawsze. Trzeba jedynie pamiętać, by  schować tunel przed pójściem spać. Koty są bardzo aktywne nocą i szelest bawiącego  się mruczka może nas obudzić. 

  11.Fontanna dla kotów  

  Fontanna dla kotów to idealne połączenie zabawki i zachęcenia kota do picia większej  ilości wody. Fontanna sprawi, że Twój mruczek będzie z radością przyglądał się spływającej wodzie, a dodatkowo będzie więcej pił. To ogromnie ważne, ponieważ koty z  natury pobierają wodę przede wszystkim pijąc krew ze swoich ofiar. Dlatego im bardziej  zachęcisz kota do regularnego picia wody, tym lepiej! Fontanny są dostępne już od około  40 złotych, a ich konstrukcja jest naprawdę prosta. 

  Zapisz się na newsletter!

  Autor: Maja Magiera

  Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

  Reklama

  Podobne artykuły

  Reklama

  Czytaj dalej

  Jak zrobić drapak dla kota?

  Właściciele kotów często bardzo rozpieszczają swoje zwierzątka, dając im różnorodne zabawki. Jedną z chętniej wybieranych [...]

  Dodaj komentarz

  Reklama