Zabawka dla kota – tunel

Zabawa dla kota jest bardzo ważna! W związku z tym, że nasze mruczki mieszkają w  domu i nie są dzikimi kotami, na nas spoczywa odpowiedzialność za to, żeby zapewnić im rozrywkę i odtworzyć ich cykl łowiecki w domu. Dlatego jeśli chcesz, żeby Twój kot  miał frajdę z zabawy, koniecznie zrób dla niego tunel!  

Tunel dla kota – czego będziesz potrzebować? 

Żeby wykonać solidny i interesujący kota tunel, koniecznie kup: 

  • metalowe spinacze 
  • metalowe, wiklinowe lub plastikowe obręcze  
  • mocna, solidna zasłonka prysznicowa lub folia bąbelkową (trwałość tunelu z folią może  jednak mnie być najlepsza. Na pewno zupełnie nie nadaje się do tego celofan,  ponieważ jest zbyt słaby.  

Tunel dla kota – jak go wykonać? 

Wykonanie jest dziecinnie proste. Trzeba zacząć od tego, żeby zewnętrzna powłoka, czyli  zasłonka prysznica, została przymocowana do ramy za pomocą specjalnych, metalowych  klipsów. Na szczęście nie trzeba ani szyć, ani kleić, więc zapewniam, że wykonanie jest  naprawdę dziecinnie proste.  

W środku do odręczy trzeba przymocować taśmę, która jest dodatkową zachętą dla kota.  Uważaj jednak na wszelkiego rodzaju sznurki, czy włóczki. Lepiej będzie zrezygnować też z jakichkolwiek wstążek, ponieważ kot może je zjeść. Najgorzej sprawa wygląda w  przypadku włóczki, która może utkwić kotu w jelitach, co może prowadzić nawet do  śmierci.  

Wizerunek kotka bawiącego się włóczką to szkodliwy mit, na który warto uważać. Co  zamiast włóczki? Zamiast włóczki można użyć pomponików przymocowanych na  mocnych rzemykach lub sznurkach. 

Reklama

Sami zobaczycie jak pięknie zaprezentuje się gotowy tunel i ile frajdy sprawia kociakom! 

Koniecznie spróbujcie tego triku w domu, upewniając się oczywiście, że wszystkie  elementy są bezpieczne. Dodatkowo, jeśli wybierzesz odpowiednią zasłonkę prysznicową, tunel będzie pięknie przezroczysty, co sprawi, że będziesz w stanie  obserwować mruczka w trakcie zabawy.  

Reklama

Kot też będzie czuł się o wiele bezpieczniej widząc, że tunel nie jest ciemny i groźny.  Fantastyczna kocia zabawka, prawda? Koniecznie zróbcie ją sami! 

Zapisz się na newsletter!

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama