Ukrainian levkoy – opis rasy kota

Ukrainian Levkoy to kot rasy mieszanej – skrzyżowanie rasy Donskoy i Scottish Fold. Koty te znane są z dociekliwości, zabawy i czułości. Ukrainian Levkoy to prawie bezwłosa rasa mieszana, która powstała w Rosji. Na co dzień te koty są doskonałymi zwierzętami domowymi, zwłaszcza że uwielbiają spędzać czas i bawić się z dziećmi. Dobrze radzą sobie również w mniejszych środowiskach mieszkalnych, dzięki czemu nadają się dla właścicieli wynajmujących mieszkanie. Należy pamiętać tylko, że bezwłosy kot może wymagać nieco więcej opieki niż kociak krótko lub długowłosy.

Ukrainian levkoy- historia rasy

Historia ukrainian Levkoy sięga 2004 roku, kiedy rosyjska hodowczyni Elena Biryukova próbowała skrzyżować kota Donskoy ze Scottish Fold. W efekcie powstał ukrainian Levkoy, który ma bezwłosy charakter pierwszej rasy rodzicielskiej i charakterystyczne wygięte uszy tej drugiej. Nazwa ukrainian Levkoy została wybrana ze względu na sposób, w jaki uszy mieszanej rasy wydają się być pochylone, podobnie jak liście rośliny Levkoy. Obecnie ukrainian Levkoy można znaleźć w schronach lub pod opieką grup ratowniczych. Więc pamiętaj, aby rozważyć adopcję, jeśli zdecydujesz, że ta rasa jest dla Ciebie.

Ukrainian Levkoy- charakter

Ukrainian Levkoy to kot średniej wielkości. Jak zawsze, dokładne wymiary mogą się różnić. Większość ukrainian Levkoy waży od 4 do 6 kilogramów, a kocice są często zauważalnie mniejsze niż kocury.

Od razu zauważysz, że ukrainian Levkoy jest bardzo dociekliwy i ciekawski. Uwielbia odkrywać każdy zakamarek najbliższego otoczenia. Ważne jest, aby zapewnić wystarczającą różnorodność w ich świecie, który może obejmować chodzenie po drzewach lub drapanie, a także warto zainwestować w inteligentne zabawki interaktywne, aby utrzymać ich intelektualne zainteresowanie.

Ukrainian Levkoy ma silny instynkt zabawy, co jest świetną wiadomością, jeśli masz dzieci lub inne zwierzęta, ponieważ jest to kot bardzo towarzyski. Biorąc to pod uwagę, te koty nie radzą sobie dobrze, jeśli zostaną pozostawione same sobie na zbyt długo, więc upewnij się, że masz wystarczająco czasu na opiekę tej rasy i twoje gospodarstwo domowe nie jest puste przez większość dnia.

Ukrainian levkoy- zdrowie 

Ukrainian Levkoy są ogólnie uważane za zdrowe koty, chociaż mogą mieć predyspozycje do tych samych chorób, z jakimi borykają się rasy Donskoy i Scottish Fold. Jak zawsze, ważne jest, aby zaplanować regularne wizyty u weterynarza.

Reklama

Mimo, że rasa ta uważana jest za zdrową zawsze zwracaj uwagę na oznaki zagrożenia lub bólu kota.
Podobnie jak w przypadku wszystkich kotów, ważne jest, aby przeprowadzać regularne kontrole weterynaryjne swojego ukrainian Levkoy, aby wcześnie wykryć jakiekolwiek problemy zdrowotne. Twój weterynarz może pomóc w opracowaniu rutyny pielęgnacyjnej, która zapewni Twojemu kotu zdrowie.

Oprócz zaplanowania corocznych wizyt zdrowotnych u weterynarza, upewnij się, że kupiłeś drapak Twojego kota. Może to pomóc w promowaniu zdrowego drapania i utrzymaniu pazurów kota w dobrym stanie, co jest bardzo ważne w przypadku tak ciekawskich kotów. Uszy ukrainian Levkoy powinny być regularnie sprawdzane pod kątem oznak gromadzenia się brudu lub możliwej infekcji. Porozmawiaj również ze swoim weterynarzem o rozpoczęciu regularnego programu mycia zębów. Twój weterynarz może doradzić Ci w sprawie konkretnych marek i technik.

Reklama

Ukrainian levkoy- wygląd

Ukrainian Levkoy to prawie całkowicie bezwłosy kot, o którym często mówi się, że wygląda jak urocze, obce stworzenie. Jeśli chodzi o pielęgnację, bezwłose koty, wymagają nieco więcej czasu i uwagi. Przede wszystkim musisz upewnić się, że karmisz kota dietą wysokobiałkową, aby pozostał w formie i mógł regulować odpowiednią temperaturę ciała. Warto porozmawiać z weterynarzem o przyjaznych dla kotów kremach przeciwsłonecznych.

Ukrainian levkoy- pielęgnacja

Ukrainian Levkoy przynajmniej raz w miesiącu potrzebuje kąpieli, aby wyregulować olejki, które naturalnie występują na jego skórze. Większość ukrainian  Levkoy musi być trzymana w cieple. Możesz nawet rozważyć zakup swetrów dla kotów, aby mieć pewność, że Twój kot nie zmarznie. Ukrainian Levkoy jest idealny dla rodzin z małymi dziećmi. Tylko upewnij się, że granice po obu stronach są odpowiednio ustawione. Zawsze nadzoruj zabawę małych dzieci i kotów.

Jeśli chodzi o inne zwierzęta, dobroduszny i towarzyski Levkoy zwykle dobrze dogaduje się z większością innych zwierząt. Mimo wszystko zawsze pamiętaj, aby nadzorować wczesne interakcje między nowym kotem a istniejącymi zwierzętami. Czasami te relacje są bardzo zależne od osobowości poszczególnych zwierząt.

Pamiętaj, aby nagrodzić swojego ukrainian Levkoy za dobre zachowanie, gdy przyprowadzisz go do domu do swojej rodziny!

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Kot syberyjski - opis rasy kota

Kot syberyjski przez wiele lat nie miał możliwości pozyskania uwagi międzynarodowej społeczności, a pierwsza oficjalna [...]

American Curl- opis rasy

American curl jest pięknym, wyjątkowym kotem o bardzo charakterystycznych uszach w  kształcie półksiężyca wywiniętego na [...]

Reklama

Czytaj dalej

York Chocolate - opis rasy

Kot york chocolate nazwę swojej rasy zawdzięcza czekoladowemu kolorowi sierści oraz swojemu pochodzeniu. Kociaki te [...]

Dodaj komentarz

Reklama