Gdzie kupić ubezpieczenie dla psa

Ubezpieczenie dla psa – gdzie kupisz i ile kosztuje

Ubezpieczenie psa staje się popularne jak naprawdę dopiero od niedawna. Coraz więcej opiekunów psiaków chce, żeby ich psiak był chroniony na wypadek nieszczęśliwego wydarzenia, czy innych przykrych sytuacji. Nie każdego psa można jednak ubezpieczyć. Od czego zależy polisa i jej rodzaj? Przede wszystkim od stanu zdrowia zwierzaka i jego wieku. 

Ubezpieczenie dla psa – co warto wiedzieć? 

Chociaż daleko nam do amerykańskiego standardu, gdzie można ubezpieczyć praktycznie wszystko, mimo wszystko często korzystamy z usług firm ubezpieczeniowych i ubezpieczamy swoje samochody, dom, życie i zdrowie. Co może pokrywać polisa dla psiaka? Przede wszystkim koszty leczenia weterynaryjnego. 

Wiadomo, że firmy ubezpieczeniowe dopasowują do każdego ofertę indywidualnie, bo przecież nie każdy potrzebuje takich samych opcji i zabezpieczenia. Ubezpieczenie pozwala lepiej przygotować się na ewentualność choroby, czy śmierci zwierzaka. Dzięki ubezpieczeniu psa koszty leczenia są również mniejsze albo pokryte w całości. 

Jakie informacje można znaleźć w ubezpieczeniu psa? Przede wszystkim czas trwania polisy, dane pupila i oczywiście spis sytuacji i wydatków, które pokrywa ubezpieczenie. 

Ubezpieczenie psa – kiedy warto? 

Trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy warto ubezpieczyć psiaka, bo tak naprawdę nigdy nie mamy pewności, czy ubezpieczenie się przyda. Wypadki i nieszczęśliwe sytuacje się zdarzają i nie mamy na to niestety żadnego wpływu. Dlatego przezornie warto rozważyć zakup polisy. Jeśli zakupisz ją prawie od razu po adopcji zwierzaka (najlepiej w pierwszych miesiącach życia), zagwarantujesz mu opiekę na cały czas jego rozwoju i zabezpieczysz go przed ewentualnymi przykrymi wypadkami. Często jednak wykupuje się polisę dopiero po zdarzeniu, po wypadku np. co tak naprawdę niewiele daje, bo ubezpieczenie nigdy nie obejmuje żadnych szkód powstałych przed zakupieniem polisy. 

Reklama

Może się również zdarzyć, że firma ubezpieczeniowa odmówi psu ubezpieczenia, jeśli uzna, że jest zbyt chorowity, czy ma wady genetyczne predysponujące go do częstszego chorowania. Nie można też ubezpieczyć psiaka z zaćmą, cukrzycą, czy inną poważną, przewlekłą chorobą wymienioną w regulaminie firmy. Przed wykupieniem ubezpieczenia zatem trzeba dokładnie zbadać zwierzaka i upewnić się, że żadna z wyżej wymienionych sytuacji się do niego nie kwalifikuje. Jeśli ukryjemy fakt, że pies ma np. cukrzycę, a w związku z chorobą psiakowi stanie się coś przykrego, nie otrzymamy po prostu odszkodowania, a pieniądze będą praktycznie wyrzucone w błoto. Wcześniejsze zbadania psa pozwoli też na określenie tego, jaka polisa tak naprawdę będzie potrzebna. 

Warto zatem zdecydować się na wykupienie polisy jak najszybciej, po wypadku będzie za późno. 

Reklama

Jakie są rodzaje ubezpieczenia dla psa? 

Mimo tego, że ubezpieczenie zwierząt nie jest jeszcze w Polsce bardzo popularne, to jednak jest coraz częściej wybierane. Wśród jakich rodzajów ubezpieczenia można wybierać? 

 • 1. Ubezpieczenie na całe życie
 • 2. Ubezpieczenie czasowe
 • 3. Ubezpieczenie od wypadku
 • 4. Ubezpieczenie od kradzieży psa
 • 5. Ubezpieczenie od śmierci psa
 • 6. Ubezpieczenie podróżne
 • 7. Ubezpieczenie pobytu w klinice weterynaryjnej
 • 8. Ubezpieczenie leczenia dentystycznego psiaka
 • 9. Nagroda w przypadku znalezienia zaginionego psiaka
 • 10.Ubezpieczenie na wypadek przerwania wakacji (jeśli przez chorobę musiałeś wrócić wcześniej z wakacji, ubezpieczyciel zwraca koszt wyjazdu)
 • 11.Ubezpieczenie od stanu zdrowia zwierzaka – pokrywa koszty związane z leczeniem do danego limitu. 

Ubezpieczenie zdrowotne psa – cena 

Cena ubezpieczenia będzie przede wszystkim zależna od tego, co będzie obejmować dana polisa, jak bardzo rozbudowana będzie. Ceny będą się też różnić w zależności od firmy. Jednak niezależnie od powyższych kryteriów, można spokojnie uznać, że miesięcznie taka kwota nie będzie przekraczała kilku złotych. Roczne ubezpieczenie zwierzaka w zależności od firmy będzie zatem kosztować od około 40 do 120 złotych. Najdroższe pakiety będą oczywiście obejmować największą liczbę wypadków, można wykupić polisę nawet za kilkaset złotych rocznie. W większości przypadków powinna jednak wystarczyć taka ze średniej półki cenowej. Warto wybrać polisę w oparciu o to, jakie wypadki zdarzają się psiakom najczęściej. 

Jakie wypadki zdarzają się zatem najczęściej? Bardzo często zdarza się, że psiak połyka jakiś mały przedmiot, a usunięcie go to już koszt rzędu 1500 zł. 1500 zł to oczywiście tylko koszt zabiegu, do tego trzeba będzie jeszcze doliczyć leki, wizyty kontrolne, etc. Bardzo często zdarzają się również spożycia trujących roślin domowych (upewnij się, że rośliny, które trzymasz w domu, są bezpieczne dla Twojego psiaka). Leczenie zatrucia może sięgać aż 3000 zł. 

Ubezpieczenie z kolei nawet jeśli nie pokryje kosztów w całości, to z pewnością pokryje ich ogromną część. Ubezpieczenie jest też zabezpieczeniem na wypadek, gdyby psiak kogoś pogryzł. Miesięcznie nawet nie odczujesz tych kilku złotych przeznaczanych na ubezpieczenie psa, a w razie nieszczęśliwego wypadku nie doznasz dziury w domowym budżecie. 

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Jedna myśl na temat “Ubezpieczenie dla psa – gdzie kupisz i ile kosztuje

Dodaj komentarz

Reklama