Najlepsze filmy, w których główne role zagrały zwierzęta. Zobacz screeny

Zwierzęta nie otrzymują takich nagród, jak Oscary, a zdecydowanie powinny. Jest wiele topowych filmów, w których główne role zagrały zwierzęta i to im należą się brawa. Zobacz zestawienie najlepszych filmów, w których aktorami nie byli ludzie!

Zestawienia tego typu powstają nie bez powodu. Wydano książkę „Citizen Canine: Dogs in the Movies” autorki i dziennikarki filmowej Wendy Mitchell. Zawarła tam około 60 zwierzęcych aktorów, z ponad 100 lat kinematografii.

„Już w 2005 roku byłem reporterem w bardzo poważnym magazynie biznesowym zajmującym się filmami, odwiedzającym Los Angeles, gdzie pisałem o wielkich transakcjach dotyczących produkcji i dystrybucji filmów” – powiedziała Wendy.

To właśnie wtedy jej przyjaciel robił reklamy dla sławnego filmu Lassie. Pies, który grał tę rolą miał na imię HeyHey i był wspaniały. Wendy zakochała się w nim i nie mogła się nadziwić, że nie ma żadnej książki, ani poważnej publikacji na tematów psów-aktorów.

Więcej informacji: laurenceking.com

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Sprytny uciekinier.

Sprytna ośmiornica nowozelandzka o nazwie Inky, wymknęła się ze swojego zbiornika z Narodowego Akwarium w [...]

Dodaj komentarz

Reklama