Psy z bajek – czy znasz wszystkie?

Wielu z nas swój pierwszy kontakt z psiakami miała poprzez pośrednictwo bajek i do dzisiaj wspomina to z rozczuleniem. Sama pamiętam długie godziny spędzone na oglądaniu bajek Disneya takich jak „Pluto”, czy „101 dalmatyńczyków”. Po tej ostatniej przez długi czas marzyłam o dalmatyńczyku! Skończyło się na kochanym pudelku, ale sentyment do psich postaci w bajkach pozostał. A czy Ty znasz wszystkie psy z bajek? Sprawdź! 

Psy z bajek animowanych 

Pluto 

Ranking „bajkowe psy” nie byłby kompletny przez Pluta na pierwszym miejscu. Pluto jest jednym a najsławniejszych psów na świecie, to słynny psiak należący do myszki Mickey. To uroczy i pełen energii psiak, który jest bardzo dobrze wyszkolony i przepada za zabawą, a także towarzyszy Mickey’emu przy wychodzeniu z wszystkich tarapatów w które razem wpadają. 

Percy 

Percy jest dumnym i nieco zadufanym w sobie mopsikiem. To psiak z bajki „Pocahontas”. Może nie był ulubieńcem wszystkich dzieci, ale trzeba przyznać, że w jego upartości jest coś uroczego! 

Lady 

Lady jest pełna klasy. To przepiękna suczka i prawdziwa dama. Dobrze wychowana i elegancka. Jeśli jeszcze nie widziałeś „Zakochanego kundla”, musisz to nadrobić! 

As 

As nieraz przemówił ludzkim głosem dzięki niezwykłej obroży werbalizującej myśli psiaków. To psiak z bajki „Odlot”. Jest bardzo sympatyczny i przyjacielski, towarzyszy swoim opiekunom wszędzie i pójdzie z nimi nawet na koniec świata! 

Bruno 

Bruno jest jednym z najstarszych psiaków w tym rankingu, bowiem pochodzi z bajki „Kopciuszek” nagranej w 1950 roku. To bardzo lojalny i pełen dobrego humoru psiak, który nie zawaha się chronić swojej Pani przed niczym! W bajce można nieraz zobaczyć wzruszające momenty szczerych rozmów i zwierzeń pomiędzy Kopciuszkiem a Brunem. 

Reklama

Nana 

Postać Nany sprawdziła, że szczerze zamarzyłam o bernardynie. To takie wspaniałe, opiekuńcze i czułe psiaki! Niestety później dowiedziałam się, że psy tak dużych ras żyją dość krótko.. Nie zmienia to jednak faktu, że Nana była najlepszą opiekunką swojej rodziny, o której każdy mógłby pomarzyć! 

Tramp 

Tramp jest tytułowym „zakochanym kundlem”, który prawdziwie pokochał lady. To nieco nieokiełznany, pełen energii psiak, który kocha przygodę, ale jednocześnie jest bardzo mądry i pełny empatii. 

Reklama

Pongo 

Pongo to słynny dalmatyńczyk ze „101 dalmatyńczyków”. To bardzo mądry, opiekuńczy i niezwykle odważny pies, dzięki któremu jego Pan znalazł miłość swojego życia! Dalmatyńczyki są uroczymi, cudownymi psiaki, które idealnie nadają się do rodziny z dziećmi. 

Max Max

Lojalny psiak z „Małej Syrenki”. Jest to pies księcia Eryka, który zakochuje się w syrence Arielce. To bardzo zabawny i inteligentny psiak, który posiada ogromne pokłady empatii. I uwielbia się przytulać! 

Szczęściarz 

To mały, energiczny szczeniak, jego rodzicami są Pongo i Czika. Jest uroczy i często wpada w tarapaty! 

Goofy 

Goofy’ego chyba zna każdy. Nie sposób się z nim nudzić! Goofy zawsze Cię rozśmieszy. 

Reklama

Czika 

Czika jest kochającą suczką, która jest kochającą mamą Szczęściarza i dziesiątek innych małych dalmtayńczyków. 

Zapisz się na newsletter!

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Goldendoodle - opis rasy.

Goldendoodle jest krzyżówką takich ras jak golden retriver i pudel. W związku z tym, że [...]

Jak długo żyją psy?

Ile lat żyje pies? Pewnie niejednokrotnie zastanawiałeś się, jak długo właściwie żyją psiaki. Często słyszy [...]

Dodaj komentarz

Reklama