Narwhall psiak z ogonem na czole

Pies z ogonem na czole podbija internet – historia

“Narwahls, narwahls, swimming in the ocean” brzmi treść piosenki o przypominających jednorożce morskich stworzeniach, która została odtworzona w serwisie YouTube ponad 57 milionów razy. Pod koniec zeszłego roku internetowa społeczność oszalała na punkcie zwierzaka, który okazał się mieć z narwalami wiele wspólnego – znaleziony na ulicach Missouri w Stanach Zjednoczonych pies z ogonem na czole szybko podbił serca miłośników czworonogów z całego świata. 

Pies z ogonem na czole – skąd się wziął? 

W Stanach Zjednoczonych sprawnie funkcjonuje bardzo wiele organizacji pozarządowych zajmujących się zwierzętami domowymi w potrzebie. Jedną z nich jest Mac’s Mission, specjalizująca się w pomocy psom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami lub deformacjami. Aktywistka fundacji, Rochelle Steffen, znalazła nietypowego psa z ogonem na głowie błąkającego się bez opiekuna na terenie amerykańskiego stanu Missouri – wychłodzonego i w bardzo złym stanie. Niewiele myśląc postanowiła przygarnąć go i dać mu dom tymczasowy do momentu ustalenia jego stanu zdrowia i podjęcia decyzji odnośnie dalszych kroków. 

Czy pies z ogonem na czole może być zdrowy? 

Chociaż niektórzy śmiali się, że pies z dwoma ogonami to lepiej niż z jednym albo żartobliwie zarzucali komuś nieprzeczytanie instrukcji składania pupila, Rochelle nie było początkowo do śmiechu. Osoby, które tak jak ona przepracowały pewien czas w fundacji opiekującej się podobnymi psiakami, wiele już w swoim życiu widziały i mimo że większości osób pies z tak nietypową cechą wyglądu wydawał się przesłodki (od razu zresztą profil facebookowy organizacji zalały dziesiątki tysięcy zgłoszeń do adopcji malucha), Rochelle w pierwszej kolejności zabrała szczeniaka na gruntowne badanie u weterynarza. 

Na szczęście okazało się, że narośl nie jest niebezpieczna – nie ma struktury kostnej i nie wpływa na działanie innych części ciała. Po przejściowym okresie obserwacji, czy nie zaczyna przypadkiem się zmieniać i rosną, psiak mógł oficjalnie zostać przekazany do adopcji. 

Jak skończyła się ta historia? 

Maluch otrzymał przepiękne imię „Narwhal the Little Magical Furry Unicorn” czyli Narwal Mały Futrzasty Jednorożec i… zamieszkał na stałe z Rochelle. Władze fundacji obawiały się, że tak duże zainteresowanie pieskiem z ogonkiem na czole może niestety obrócić się przeciwko niemu, a zgłaszający się kandydaci na dom stały okażą się kierować impulsem, bez świadomości zobowiązania i odpowiedzialności, jaką jest przygarnięcie psa po przejściach pod swój dach.

Źródło: YouTube

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Anna Iżyńska

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama