Odszedł jeden z najsławniejszych koni ujeżdżeniowych. Totilas już za życia był legendą

Totilas to koń legenda. Wsławił się swoimi występami na czworoboku wraz ze swoim byłym jeźdźcem Edwardem Galem. Niestety zmarł 14 października 2020 roku z powodu kolki.

Jego obecny jeździec, Matthias Rath, ogłosił tę informację i dodał: „Będziemy za tobą bardzo tęsknić i nigdy o tobie nie zapomnimy”.

Jeden z najpiękniejszych i najzdolniejszych koni w dyscyplinie ujeżdżenia przeżył 20 lat. Był synem Gribaldi x Glendale. Zrobił furorę w środowisku jeździeckim na zawodach Grand Prix w 2009 roku. To wtedy tworzyli parę z Holendrem Edwardem Galem. Wspólnie przekroczyli magiczną barierę 90% punktów w klasyfikacji i zdobyli złoto na Mistrzostwach Europy w Windsorze.

Współpracownicy wspominają ten czas, jako najlepszy w karierze słynnego konia ujeżdżeniowego: „Totilas naprawdę kochał Edwarda. Gdy go usłyszał, nadstawiał uszu i rozglądał się za nim. To było naprawdę wyjątkowe ”.

Zdjęcia: Arnd Bronkhorst Photography
#Totilas#Goodbye#EdwardGal

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama