Lis kleptoman grasuje po ulicach Berlina

Mieszkańcy jednej z berlińskich dzielnic w ostatnim czasie nie mieli powodów do śmiechu, ponieważ od jakiegoś czasu ktoś odwiedzał ich domy i okradał … z butów.
Zagadkę niedawno udało się rozwikłać, gdy jeden z miejscowych mieszkańców, Christian Meyer, widział lisa biegającego z klapkiem z pyszczku.

Jak podają lokalne media, zwierzak ukradł około 100 butów z domów położonych w południowo-zachodniej dzielnicy Berlina – Zehlendorfie.

Meyer zauważył, że od dłuższego czasu, jego obuwie pozostawione na zewnątrz zaczęło znikać. W związku z zaistniałą sytuacją zamieścił on ogłoszenie na platformie informacyjnej o grasującym w okolicy złodzieju. Sprawa zaczęła nabierać tempa, gdy okazało się, że nie był on jedynym poszkodowanym. Jakiś czas później Meyer nie tylko złapał zwierzę na gorącym uczynku, ale odkrył miejsce, w którym lis magazynował skradzione obuwie. 

Oczywiście zachowanie zwierzaka można z łatwością wytłumaczyć jego naturą, a skórzane obuwie miało być dla niego potencjalnym posiłkiem 🙂 

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama