Dzień kundelka już 25 października! Rossmann robi z tej okazji promocje na produkty dla zwierząt

Dzień kundelka już niedługo, bo w najbliższą niedzielę, czyli 25 października. Ta data to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Można się na niego świetnie przygotować i zrobić promocyjne zakupy w Rossmannie, który obniża ceny artykułów dla zwierząt.

Rossmann na początku był drogerią, później stopniowo zaczął rozszerzać swój asortyment o chemię, spożywkę i akcesoria do domu. Od jakiegoś czasu sprzedaje produkty dla naszych pupili. Oferta jest szeroka i można tam znaleźć takie rzeczy jak: jedzenie suche i mokre dla psów i kotów, zabawki, legowiska, gadżety. Szał robią specjalne pelerynki dla psów na deszczowe dni, dostępne w kilku rozmiarach i kolorach.

Warto skorzystać z obniżek, jakie oferuje aktualnie Rossmann. Promocja na produkty dla zwierząt trwa od 16 do 31 października do wyczerpania zapasów. Oczywiście promocje dotyczą zawsze wybranych sklepów, dlatego radzimy sprawdzić ofertę konkretnego obiektu. Nasze zwierzątka, te nierasowe czy też rasowe na pewno się ucieszą.

Kundelek to potoczna nazwa dla psa rasy mieszanej tzn. że jego rodzice byli różnych ras lub sami byli kundelkami. Również pieski, które nie mają dokumentów FCI – Fédération Cynologique Internationale (Międzynarodowa Federacja Kynologiczna) i ZKWP – Związek Kynologiczny w Polsce, są nazywane kundelkami lub psami w typie rasy. Psami rasowymi można nazwać tylko psy po rodzicach mających dokumenty FCI/ZKWP, których właściciele nie zdecydowali się na wyrobienie rodowodu. Pieski z innych stowarzyszeń są kundelkami/psami w typie rasy, ponieważ ich rodzice nie mają odpowiednio długiego zapisu pokoleń i badań na wykluczenie chorób typowych dla rasy. Obecnie przepisy zakazują rozmnażania kundelków, a organizacje prozwierzęce nawołują, aby nie kupować psów z pseudohodowli. Zachęcają do adopcji ze schronisk i fundacji, bo tam porzuconych i spragnionych miłości kundelków nie brakuje.

Najwięcej kundelków jest czarnych podpalanych brzuszkiem, pyskiem i łapkami. Niestety jest im najtrudniej znaleźć dom. Może z okazji dnia kundelka, warto zastanowić się nad uratowaniem jednego z nich? Może Twój przyjaciel czeka na Ciebie za kratami najbliższego schroniska?

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama