Powstała fotobudka dla psa, który sam może sobie robić zdjęcia. Konstrukcja jest z klocków LEGO

Kobieta, która słynie z ciekawych, aczkolwiek mało praktycznych wynalazków stworzyła fotobudkę dla swojego czworonoga. Pies może sobie sam robić selfie na smakołyki. Ponad 230 tysięcy osób na Twitterze poleca posta na ten temat.

Zobacz cały film z budowy fotobudki: https://www.youtube.com/watch?v=rvG6V_BXsTE&feature=emb_title

Simone Giertz jest YouTuberką, która tworzy innowacyjne i interesujące projekty. Najnowszym wynalazkiem Simone jest budka dla psa, która pozwala psu robić zdjęcia własną łapą. Piesek, który korzysta z aparatu to jej własny pupil o imieniu Scraps.

Autorka fotobudki rozpoczyna film na Youtube słowami: „Uwielbiam wszystkie zdjęcia psów! Ale coś, czego nie widziałam, to psie selfie. I nie sądzę, żeby istniał sposób, aby psy zrobiły sobie zdjęcia bez ludzkich rąk. Dlatego tworzę w pełni zautomatyzowaną fotobudkę dla Scraps ”. Rzeczywiście samodzielne wykonanie zdjęcia przez psa nie jest możliwe. Jesteśmy jednak pewni, że gdyby było to możliwe to Internet zalewałyby cudowne selfie psich nosów!

Simone ma mnóstwo kontrowersyjnych pomysłów i jednym z nich była, niedawno podjęta przez nią, próba nauczenia Scarps’a, żeby naciskał łapą na smartfonie i w ten sposób zrobił zdjęcie. Jednak jego łapki nie były w stanie podłać temu zadaniu. Wtedy Simone wpadła na pomysł zbudowania budki fotograficznej dla swojego psa. Pozostało wymyślenie przycisku, który Scraps byłby w stanie go nacisnąć.
Najpierw Simone wymyśliła i zaprogramowała mechanizm składający się ze stopnia z przyciskiem, aparatem i dozownikiem smakołyków. Po każdym naciśnięciu stopnia dozownik wypuszcza smakołyk, a aparat robi zdjęcie. Później przystąpiła do budowy konstrukcji fotobudki za pomocą klocków LEGO. Połączenie mechanizmu z konstrukcją dało nam psią fotobudkę, z której Scraps może korzystać samodzielnie.

Simone wrzuciła na Twittera parę selfie, które zrobił sobie sam jej własny pies. Jej post ma obecnie ponad 230 tysięcy polubień i prawie 30 tysięcy udostępnień. Nie możemy się doczekać kolejnego wynalazku Simone. Mamy nadzieję, że znowu zaprojektuje coś dla zwierząt.

Reklama

Zdjęcie: SimoneGiertz

Zapisz się na newsletter!

Reklama

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama