Gwatemala mówi zdecydowanie nie, wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach.

Wspaniałe wieści! Słonie, wielkie koty, naczelne i inne dzikie zwierzęta nie będą już wiązane łańcuchami, zamykane w klatkach ani bit. Koniec z wykonywaniem bolesnych sztuczek w cyrkach w całej Gwatemali.

Naród postąpił słusznie ze zwierzętami, wprowadzając prawo zabraniające wykorzystywania ich przez cyrki. Dni wożenia zwierząt i krzywdzenia ich w imię rozrywki w tym kraju dobiegają końca.

Gwatemala podąża za Meksykiem, który zakazał wykorzystywania zwierząt w cyrkach w 2015 r. Ustawodawstwo dotyczące dobrostanu zwierząt – które weszło w życie 11 kwietnia – daje cyrkom rok na oddawanie zwierząt do sanktuariów lub ośrodków rehabilitacji dzikich zwierząt, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. W tym czasie cyrkom wyraźnie zabrania się rozmnażania jakichkolwiek dzikich zwierząt.

Prawo obejmuje również pokazy zagraniczne oraz zabrania wwożenia zwierząt do kraju. „Wjazd lub przejazd przez terytorium Gwatemali jakiegokolwiek obcego cyrku wykorzystującego zwierzęta jest surowo zabroniony”.

Musimy kontynuować kampanię, dopóki wszystkie zwierzęta przestaną być przykuwane łańcuchami ani zmuszane do życia w ciasnych klatkach transportowych oraz bite, aby wykonywać bezsensowne sztuczki.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Co dają nam pszczoły miodne?

Pszczelarstwo sięga tysięcy lat wstecz. Pszczelarze i naukowcy nakreślają, dlaczego powinniśmy się o nie troszczyć. Domowa [...]

Dodaj komentarz

Reklama