Dziewczyna umieściła lokalizator GPS na swoim kocie. Trasa była szokująca

Aoife McAleer z Irlandii ma dwa koty. Oba są wychodzące. Jeden z nich to kotka Jagger to niepokorna dusza, która znika na całe dnie z pola widzenia i dziewczyna zastanawiała się co się z nim dzieje. Była zdeterminowana, by dowiedzieć się, co robi Jagger, kiedy przechadza się po okolicy, więc kupiła obrożę z lokalizatorem GPS i założyła ją na swojego kota.

Taka obroża to świetny wynalazek. Pozwala obserwować zwierzaka na żywo. Przydatna zwłaszcza dla pupili, które mają tendencję do uciekania i wędrowania po okolicy. Kot Aoife co prawda wracał każdego dnia do domu, ale nie dawało jej spokoju to, gdzie się wałęsa przez cały ten czas.

To, co zobaczyła, było nieoczekiwanym odkryciem. Okazuje się, że Jagger była zbyt sprytna, aby mieć jednego właściciela. W ciągu 24 godzin kot ten po drodze odwiedzał codziennie pięć innych domów!

Przygody Jaggera zostały ujawnione w internecie i nie pozostały niezauważone. Relacja z eksperymentu na TikTok’u, natychmiast stała się wirusowa. Osiągnęła 380 300 wyświetleń i 44 300 polubień.

„Wiedziałam, że odwiedzała kilka domów (w rzeczywistości jedno gospodarstwo nazywało ją Piotr) i zawsze wracała do domu po swoich przygodach każdego dnia, ale byłam ciekawa, gdzie dokładnie chodziła, i byłam bardzo zszokowana, widząc, że odwiedziła wiele domów i wygląda na to, że w wielu też ją karmiono. Co ciekawsze, faktycznie przebywała tam przez jakiś czas” – powiedziała Aoife McAleer. „Kiedy ją dostaliśmy, pierwszą rzeczą, jaką zrobiliśmy, było upewnienie się, że została wykastrowana, aby uniknąć kociąt. Nie lubiła przebywać w domu przez długi czas i była bardzo zestresowana, więc pozwoliliśmy jej wychodzić. Wiem, że pewna rodzina nie mogła się doczekać jej codziennego przyjścia, powiedzieli mi, że codziennie karmią ją przekąskami i jestem prawie pewna, że robiła to samo z innymi domami. Każdego wieczoru wraca również do siebie do domu o 17:00, na karmienie”.

Właścicielka później szpiegowała drugiego kota, Cookie. „Dane śledzenia Jagger były dużo bardziej ekscytujące. Cookie głównie przebywała w naszym domu i bliskich okolicach posesji”. Widocznie koty wychodzące mogą być albo domatorami, albo poszukiwaczami przygód.

Reklama

Zdjęcia: eefs_kol

Zapisz się na newsletter!

Reklama

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama