Wąsaty szczeniak stał się symbolem adopcji w Nowym Jorku. Nie kupuj – adoptuj!

Ta wyjątkowa suczka z wąsem została znaleziona na ulicy wraz z matką i dziesiątką rodzeństwa. Wyróżniła się wyjątkowym pyszczkiem z czarną odmianą w kształcie wąsów. Oprócz tej odmiany ma oczywiście swoje wąsy ;). Pozostałe szczeniaczki są białe, brązowe, czarne oraz w plamki. Ciężko wyjaśnić skąd wzięło się to umaszczenie u tej małej, słodkiej psinki. Mama jest brązowa z jaśniejszym podpalaniem na pysku i łapach. Nie wiadomo jakiego koloru jest ojciec szczeniaków.

Szczenię wraz z całą rodziną zostało znalezione przez Dallas Animal Services, a następnie zaopiekowali się nim wolontariusze z Hearts and Bones Rescue. Jego wygląd zachwycił wszystkich i automatycznie wizerunek pieska rozprzestrzenił się w internecie.

Salvador Dolly, bo tak została nazwana wąsata suczka stała się ikoną adopcji. Imię pochodzi od ekscentrycznego artysty, który słynął ze swoich stylizowanych wąsów – Salvadora Dali. Jako że jest to dziewczynka, nazwano ją Dolly, czyli laleczka. Reszta rodzeństwa otrzymała imiona po innych artystach, nawiązujące do sławnej siostry: Henri Matisse, Jackson Pollock, Frida Kahlo, Pablo Picasso, Kara Walker, Mary Cassatt, Georgia O’Keeffe, Fernando Botero, Vincent van Gogh, Claude Monet, a mama została nazwana Gertrudą Stein.

Jeśli myślisz o adopcji pieska, rozglądnij się po schroniskach i fundacjach, które znajdują się najbliżej Ciebie. W dobie komputerów większość z fundacji umieszcza bieżące zdjęcia psiaków, jakie aktualnie mają pod swoją opieką. Wolontariusze i pracownicy doradzą Ci, jakiego pieska wybrać, bo znają jego zachowania i wiedzą, czego można się po nim spodziewać. Oprócz tego oczywiście możesz wybrać pieska z ciekawym umaszczeniem. Być może i Tobie trafi się piesek z wąsami lub inną ciekawą odmianą. Zobacz, czy nie ma takich, w Twojej okolicy. Być może, już czeka tam na Ciebie ten wyjątkowy psiak. Pamiętaj, że przygarnięte zwierzęta obdarzą Cię najprawdziwszą miłością. Pamiętaj, że nie zmienisz całego świata, ale możesz zmienić cały świat dla tego jednego psa.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama