Sprytny uciekinier.

Sprytna ośmiornica nowozelandzka o nazwie Inky, wymknęła się ze swojego zbiornika z Narodowego Akwarium w Nowej Zelandii. Cel miała jeden, wrócić do swojego oceanicznego domu. 

Kierownik akwarium, Rob Yarrall, mówi, że „pokrywa zbiornika ośmiornicy nie została domknięta po nocnych pracach konserwacyjnych”. Nasz bohater uznał to za kuszącą propozycję. Skorzystał z wyjścia a następnie udał się do jednego z otworów odpływowych, które prowadzą wprost do oceanu. Inky tym samym opuścił akwarium i nawet nie zostawił po sobie wiadomości. Po prostu ruszył, nawet nie próbując zatrzeć po sobie śladów. Zanim pracownicy Narodowego Akwarium w Nowej Zelandii zauważyli, że zaginął, ten już korzystał z kąpieli w oceanie. Charakterystyczne odciski przyssawek były główną wskazówką do łatwego rozwiązania zagadki. Inky prześlizgnął się przez szczelinę pozostawioną przez konserwatorów na szczycie jego ogrodzenia. Jak pokazują ślady, przedarł się po podłodze do szerokiego na sześć cali ścieku. Przecisnął swoje ciało wielkości piłki nożnej przez rurę i pognał w bezkresną głębię.

„Ośmiornice są niesamowicie inteligentnymi i fantastycznymi artystami ucieczki. Nie jest więc zaskakujące, że dostrzegł okazję do eksploracji i skorzystał z niej” – powiedziała popularna pisarka Sy Montgomery. 

Inky pochodzi z dzikiej przyrody i został przetransportowany do akwarium w 2014 roku. Zaraz po tym, jak rybak i wolontariusz z akwarium uratowali go z oceanu w pobliżu rafy Pania.

Zaskakujące jest to, jak mały jest kanał, z którego Inky zdołał uciec tak samo jak trasa, którą wybrał. Mamy nadzieję, że ucieczka Inky’ego zakończyła się sukcesem i że teraz pływa swobodnie w oceanie, do którego należy.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama