Dzięki akcji „Pokaż swoim zwierzakom choinkę” psy w schronisku dostały jedzenie

Inicjatywa „Pokaż swoim zwierzakom choinkę” jest cykliczna i odbywa się w Wilnie, na Litwie. Ma na celu zebranie jak największej liczby darowizn dla schronisk. Od 5 lat odbywała się na ulicach miasta. Przez pandemię koronawirusa, w tym roku przeniosła się do sieci.

Akcja w świeci polega na udostępnianiu i „lajkowaniu” filmiku, który propaguje akcję. Od 28 grudnia krąży w sieci. Oprócz zamiany lajków na porcje jedzenia dla zwierząt ze schroniska, zachęca do adopcji i pomocy czworonogom.

Chociaż w tym roku impreza została całkowicie zmieniona. Ze względów bezpieczeństwa została przeniesiona do Internetu, gdzie ludzie zamiast spotykać się na wileńskim placu katedralnym wrzucali zdjęcia pupili z choinkami na Facebooka. Jednak główny cel imprezy pozostaje ten sam czyli zebranie jak największej ilości pożywienia dla zwierząt ze schronisk. W zeszłym roku udało się wysłać aż 21 tysięcy porcji jedzenia do schronisk na Litwie.

Zdjęcia: Internet
Więcej informacji: ggi.lt

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama