Kolekcjonerzy żabich gadżetów mają nowy „must have”. Maskotki z książki „Żabek i Ropuch. Przyjaźń” biją rekordy sprzedaży!

Żaba i ropucha. Te niepozorne płazy mają wielu swoich fanów, wśród kolekcjonerów i gadżeciarzy.
Wizerunek żab często pojawia się w figurkach, grach, książkach, zabawkach, breloczkach i biżuterii.
Czy wiesz, że nawet w grze The Sims jest obecnie możliwość kupienia swojej kolekcji żab?

Maskotki żab w sprzedaży.

Dzisiaj piszemy o maskotkach stworzonych przez artystkę Kristinę McGowan, która zajmuje się dziewiarstwem i tkactwem. Wśród jej wyrobów znajdują się czapki, swetry i koce. Jednak to wzór i projekt  żab odniósł prawdziwy sukces. Maskotki powstały na podstawie bohaterów książki dla dzieci „Żabek i Ropuch. Przyjaźń.”. Napisanej przez Arnolda Lobela. To ulubiona książka z dzieciństwa artystki. Będąc u rodziców, natknęła się na stare wydanie swojej ukochanej książki z dzieciństwa i postanowiła zrobić na drutach dwóch bohaterów z książki, czyli Ropucha i Żabka. Obecnie artystka sprzedaje wzory, dzięki którym można samemu zrobić na drutach postaci Ropucha i Żabka. Obydwie postaci mają ubranka, dopasowane do swoich żabich sylwetek.

Żaby i ropuchy.
Zarówno żaba, jak i ropucha to płazy bezogonowe, które można łatwo ze sobą pomylić. Żaba jest szczuplejsza, a ropucha bardziej płaska i szeroka. Obie są bardzo pożyteczne i mile widziane w naszych ogrodach i na działkach. Żabki spotkamy w środowisku wilgotnym, gdzie czują się najlepiej, ropuchy wolą suche otoczenie.

Klasyk amerykańskiej literatury dziecięcej.

W Polsce książka Arnolda Lobela została przetłumaczona przez Wojciecha Manna. Jej pierwsze wydanie jest dostępne w księgarniach stacjonarnych i internetowych. Jest w niej 5 opowieści o przygodach dwójki zielonych przyjaciół. Historia Ropucha i Żabka uczy najmłodszych czytelników empatii i jak powinna wyglądać prawdziwa przyjaźń. Starszych zachwyca prostotą przekazu i zachęca do przemyśleń. Ludzie tęsknią i doceniają szczerość i prawdę, którą widzą w relacji dwóch przyjaciółz opowiadań. Książeczkę czyta się jednym tchem i tęskni do uczuć i szacunku, jakim darzą się Żabek i Ropuch.  Zdjęcie:
https://www.frogandcast.com/frog-and-toad-home


Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama