W New Jersey zabroniono polowań na niedźwiedzie!

Gubernator New Jersey Phil Murphy postanawia położyć kres polowaniom na amerykańskie niedźwiedzie czarne.

Niedźwiedź czarny (łac. Ursus americanus) to drapieżny ssak z rodziny niedźwiedziowatych. Najbardziej popularny w górach i lasach Ameryki Północnej. Jest to duży i piękny zwierzak, który osiąga długość do 2 m, a jego waga to nawet 400 kg. Ma głównie czarną sierść, czasem brązową, aż do płowej. Amerykańska nazwa to „Black Bear”, nie do końca pokrywająca się z faktycznym kolorem szaty tego zwierzęcia. Miś czarny świetnie wspina się na drzewa, zwłaszcza gdy poszukuje kryjówki. Tak jak inne niedźwiedzie zapada w lekki sen zimowy.

Phil Murphy ogłosił, że Rada ds. Rybołówstwa i Dzikich Zwierząt w New Jersey przedstawiła zmiany, które zakończą polowania na niedźwiedzie w New Jersey po 2020 roku. Rada ds. Ryb i Dzikich Zwierząt, która pełni władzę nad polowaniami, zaproponowała poprawkę, która zawiesza polowanie na niedźwiedzie. Te zmiany umożliwią przeprowadzenie badań i przegląd aktualnych danych w celu opracowania nowej polityki, która promuje bezpieczeństwo i dobrostan publiczny, jednocześnie chroniąc dziką przyrodę.

Gubernator ogłasza, że za jego kadencji polowania zostaną zakończone i opracowana nowa polityka przy współpracy ds. Rybołówstwa i Dzikich Zwierząt wraz z Departamentem Ochrony Środowiska. Chwali oba organy za sprawną współpracę przy projekcie.

W tym momencie zaproponowane zmiany podlegają publicznej ocenie i komentowaniu przez 60 dni. W tym czasie polowania nie są możliwe i mogą zostać wszczęte jedynie, jeśli zmiany zostaną odrzucone. Prawdopodobnie polowania nie odbędą się już nigdy. Administracja Gubernatora zapowiada, że sprawy ochrony zwierząt i bezpieczeństwa zawsze będą traktowane priorytetowo. Czarne niedźwiedzie już teraz mogą czuć się bezpiecznie.   

Już w sierpniu 2018 roku. Phil Murphy podpisał dekret nakazujący zamknięcie wszystkich terenów publicznych na polowania. Przepis ten zakazał polowania na niedźwiedzie w lasach państwowych, parkach, terenach rekreacyjnych, stanowych miejscach historycznych, obszarach zarządzania dziką przyrodą i obszarach przyrodniczych. Teraz obszary te mają zostać rozszerzone na cały stan.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Żywa skamielina.

Dokładnie 82 lat temu odkryto pierwszą żywą latimerię. Rybę która jest przedstawicielką pradawnego gatunku zwierzęcia. [...]

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama