Najbardziej samotny słoń świata dostanie nowe życie. Zainteresowała się nim sławna piosenkarka – Cher

Słoń Kaavan przebywa w zoo Marghazar w Islamabadzie, w Pakistanie. Jego historia jest na tyle głośna, że przyciągnęła do pomocy celebrytów z całego świata m.in. amerykańską piosenkarkę Cher. Działacze na rzecz zwierząt opowiadają o słoniu, który cierpi z samotności i przeżywa depresję w taki sam sposób jak człowiek.

Historia samotnego słonia

Kaavan spędził w zoo w Islamabadzie aż 35 lat. Zoo niestety cieszy się złą sławą, kiepskimi warunkami, w jakich zwierzęta są przetrzymywane i słabą kondycją. Kaavan dodatkowo w 2012 roku stracił partnera, z którym żył. Od tego czasu wpadł w depresję. Walczył z samotnością i złymi warunkami życia. Będąc razem mogli wspólnie dzielić trudy, w jakim przyszło im żyć. Gdy Kaavan został sam, załamał się.

Kto pomoże słoniowi?

Międzynarodowa Fundacja pomagająca zwierzętom Four Paws.
Głównym odpowiedzialnym jest Amir Khalil, kierownik ds. Rozwoju projektu w Four Paws International. Pomagają oczywiście celebryci i gwiazdy. Słoniem zainteresowała się piosenkarka Cher i przyłączyła się do apelu o uwolnienie słonia. Próby jego przeniesienia i walka trwała od 2016 roku.

W jakim stanie jest słoń?

Reklama

Kaavan był przez lata w ciężkim stanie psychicznym i fizycznym. Złe warunki i bardzo mały wybieg bardzo źle na niego wpłynęły. Do tego samotność go dobiła. Słoń miał nadwagę pomimo tego, że badania z krwi wskazywały na niedożywienie, anemię i brak mikroelementów. Skóra i tkanki rogowe były w fatalnym stanie. Słoń wykazywał również problemy behawioralne, zachowania charakterystyczne dla choroby sierocej i tkanie (kiwanie się z nogi na nogę). Ze względu na jego wyniki badań zgoda na transport została wstrzymana i słoń musiał poczuć się lepiej, żeby móc podróżować.
Martin Bauer, rzecznik fundacji Four Paws, powiedział, że Kaavan ma już zgodę lekarza na podróż.

Gdzie samotny słoń Kaavan znajdzie nowy dom?

Reklama

Najprawdopodobniej uda się do Kambodży, gdzie znajdzie towarzystwo i zdecydowanie lepsze warunki życia. Pakistański sąd wydał w końcu decyzję o zamknięciu zoo w Islamabadzie ze względu na skandalicznie złe warunki. Pozostałe zwierzęta również zostaną przeniesione.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama