Galeria zdjęć specyficznej sowy. Przedstawiamy pójdźkę ziemną

Pójdźka ziemna to sowa, która żyje na ziemi. To malutki ptak z rodziny puszczykowatych, zamieszkujący Amerykę Północną, Środkową i Południową .

Jej nazwa łacińska to Athene cunicularia. Dorosła sówka waży 150 g, nie ma widocznych uszu. Oczy żółte, upierzenie nakrapiane brązowo-białe. Wydaje specyficzny i bardzo dobrze wszystkim znany odgłos „hu-hu”.

Sowa żyje głównie na ziemi. Zamieszkuje wraz z młodymi nory ziemne, porusza się podskokami. Poluje na chrząszcze, owady, małe gryzonie, płazy i gady. Porusza się po ziemi, lub znajduje jakieś wyższe miejsce do obserwowania i „spada”, atakując ofiarę.

Z charakteru jest niepłochliwa i niestety często pada ofiarą dzikich, jak i domowych zwierząt. Często też wpada pod auta.

70% populacji „Burrowing Owl” w Kalifornii znajduje się nad Morzem Salton. Poniżej możesz zobaczyć te, które właśnie tam mieszkają.

Zdjęcia: Paulette Donnellon

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama