Szpital w Ohio zatrudnia psa

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Według ostatnich badań psy żyją z ludźmi od ponad 10 000 lat. W 1976 roku archeolodzy w Izraelu odkryli niesamowite znalezisko. Simon Davis znalazł ludzki szkielet liczący około 12 000 lat, który trzymał w rękach szczątki psa. To odkrycie jest uważane za jeden z najstarszych dowodów przyjaźni psa i człowieka.

W dzisiejszych czasach miliony ludzi nie wyobrażają sobie życia bez puszystego towarzysza u boku. Według ankiety przeprowadzonej w Kanadzie, około 83% właścicieli psów uważa, że ich zwierzęta są pełnoprawnymi członkami rodziny. Ten rodzaj relacji między człowiekiem a psem w naturalny sposób sprawia, że psychologowie zastanawiają się, jaki wpływ mają psy na samopoczucie psychiczne właścicieli. Badania wskazują, że psy mają pozytywny wpływ na samopoczucie psychiczne człowieka. Wygląda na to, że posiadanie psa często koreluje z niższym poziomem stresu, niepokoju i samotności.

To zainspirowało szpitale, do których przychodzą wolontariusze z psami. Jeden ze szpitali postanowił wykorzystać pozytywne skutki, jakie pieski wywierają na ludzi, zatrudniając je do pocieszania personelu i pacjentów w tych stresujących czasach. To Wexner Medical Center Uniwersytetu Stanowego Ohio zatrudniło na etat psa, jako „Wolontariusza Sprawiedliwości”, aby witał pacjentów w placówce. Lekarz ze szpitala, Shari Dunaway, udostępniła zdjęcie psiaka na Twitterze i została obsypana mnóstwem pozytywnych komentarzy.

„To jest TAKIE dobre dla zdrowia psychicznego pacjentów i personelu. Szkoda, że nie ma psów w większej liczbie szpitali ” – skomentował jeden z użytkowników. „Nie wiem ile mu płacą, ale to na pewno za mało. To naprawdę cenna praca! ” dodał inny użytkownik. „12/10 to wspaniły pomysł”.

Zdjęcia: ShariDunawayMD

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama