„Grosik dla Spanieli” wydaje specjalny kalendarz! Dochód przeznacza na ratunek Spanielom!

Schroniska, fundacje i sanktuaria dla zwierząt szukają sposobów na to, aby zebrać fundusze dla potrzebujących zwierząt. Wymyślają różnego rodzaju zbiórki, spotkania, proszą o wsparcie. Każdy jednak wolontariusz takiej instytucji zdaje sobie sprawę, że jest bardzo wiele potrzebujących: dzieci, osób starszych, no i oczywiście zwierząt. Wymyślenie czegoś, co przekona wspierających, żeby zauważyli daną fundację, jest bardzo trudne. „Grosik dla Spanieli” wpadł na genialny pomysł. Wydał specjalny, spanielowi kalendarz!

„Grosik dla Spanieli” – co to za organizacja?

Sekcja „Grosik dla Spanieli” działa pod patronatem Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt. Wolontariusze działają na terenie całej Polski. Grupa wyspecjalizowała się w pomocy Spanielom oraz psom w typie Spanieli. Organizacja została założona 10 lutego 2017 roku.

Wolontariusze „Grosika” to miłośnicy zwierząt i wielbiciele rasy. Nie mają jednego, wielkiego schroniska dla psów. Działają głównie w ten sposób, że tworzą u siebie domy tymczasowe, opłacają hoteliki, werbują do pomocy inne osoby i zbierają fundusze. Zapraszają do współpracy każdego, kto chce pomóc. W organizacji tymczasowych, jak i docelowo stałych domów dla psiaków przyda się każda pomoc. Również ta wirtualna, czyli działania w social media, pisanie maili czy organizowanie transportu dla podopiecznych. Żadna z osób działających w imieniu „Grosika dla Spanieli”, nie pobiera z tego tytułu wynagrodzenia.

Sekcja regularnie organizuje bazarki, z myślą o swoich podopiecznych. Uczestniczy w festynach, wystawach psów i wszelkich akcjach, gdzie może przekazywać swoją wiedzę na temat rasy i reklamując pieski do adopcji. Propaguje adopcje i potępia działalność pseudohodowli. Ich działalność można obserwować na facebook’u lub stronie internetowej.

Kalendarz ze Spanielami

Reklama

Wydawanie kalendarza z wizerunkami Spanieli ma już kilka edycji. To doskonały pomysł, aby wspomóc sekcję. Cały dochód z kalendarzy zostaje przeznaczony na pomoc psiakom. Na każdej z kart kalendarza można zobaczyć Spaniela lub ich stadko, w różnych okolicznościach przyrody, które zostały dobrane pod określone miesiące. Kalendarz można zakupić dla siebie lub podarować miłośnikowi rasy. To doskonały sposób na uszczęśliwienie nie tylko fanowi tej rasy, ale także potrzebujących zwierzaków pod opieką „Grosika dla Spanieli”.

Kalendarze na 2021 rok: https://www.facebook.com/events/607839356574802/

Zapisz się na newsletter!

Reklama

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama