Poznaj historię mężczyzny, który ochronił 300 psów przed huraganem!

Pomoc ma ogromną siłę, a oferując ją czynimy Świat lepszym. Przekonał się o tym ostatnio Ricardo Pimentel, który mimo, że sam biblijnej arki nie posiadał, został okrzyknięty współczesnym Noe.

W ubiegłą środę w półwysep Jukatan uderzył niebezpieczny huragan Delta. Ricardo sprowadził do swojego domu ponad 300 bezpańskich psów, króliki, kury i jeże, po to by dać im schronienie przed niszczycielskim żywiołem. Chociaż budynek z zewnątrz obecnie wymaga remontu, pomógł w uratowaniu rzeszy niewinnych zwierząt, których los mógł się inaczej potoczyć. 

 „Nie ma to dla mnie znaczenia, czy dom jest w środku brudny – przecież można go posprzątać, a rzeczy naprawić. To co właśnie w tym wszystkim jest piękne, to widzieć te stworzenia szczęśliwe, zdrowe i bezpieczne, bez ran i z szansą na adopcję” wyznał Pimentel.

Historia Ricarda i jego wspaniałego gestu nie przeszła bez echa w mediach społecznościowych. Internauci chętnie wspierali mężczyznę, przekazywali datki na karmę dla zwierząt, a po huraganie pojawili się również tacy, którzy pomogli w odbudowie jego domu.  

Ricardo jest wdzięczny za wsparcie i jednocześnie zaznacza, że ma nadzieję, że jego sytuacja będzie służyła większemu celowi – pomoże znaleźć domy dla niektórych z jego podopiecznych.

To wspaniałe, że jest coraz więcej ludzi, którzy nadal chętnie zostawiają ślady dobroci dla innych.

Reklama
One moment, please...

Please wait while your request is being verified...

Reklama

fot: facebook Ricardo Pimentel

Zapisz się na newsletter!

Reklama

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama