Poznaj historię mężczyzny, który ochronił 300 psów przed huraganem!

Pomoc ma ogromną siłę, a oferując ją czynimy Świat lepszym. Przekonał się o tym ostatnio Ricardo Pimentel, który mimo, że sam biblijnej arki nie posiadał, został okrzyknięty współczesnym Noe.

W ubiegłą środę w półwysep Jukatan uderzył niebezpieczny huragan Delta. Ricardo sprowadził do swojego domu ponad 300 bezpańskich psów, króliki, kury i jeże, po to by dać im schronienie przed niszczycielskim żywiołem. Chociaż budynek z zewnątrz obecnie wymaga remontu, pomógł w uratowaniu rzeszy niewinnych zwierząt, których los mógł się inaczej potoczyć. 

 „Nie ma to dla mnie znaczenia, czy dom jest w środku brudny – przecież można go posprzątać, a rzeczy naprawić. To co właśnie w tym wszystkim jest piękne, to widzieć te stworzenia szczęśliwe, zdrowe i bezpieczne, bez ran i z szansą na adopcję” wyznał Pimentel.

Historia Ricarda i jego wspaniałego gestu nie przeszła bez echa w mediach społecznościowych. Internauci chętnie wspierali mężczyznę, przekazywali datki na karmę dla zwierząt, a po huraganie pojawili się również tacy, którzy pomogli w odbudowie jego domu.  

Ricardo jest wdzięczny za wsparcie i jednocześnie zaznacza, że ma nadzieję, że jego sytuacja będzie służyła większemu celowi – pomoże znaleźć domy dla niektórych z jego podopiecznych.

To wspaniałe, że jest coraz więcej ludzi, którzy nadal chętnie zostawiają ślady dobroci dla innych.

Reklama

fot: facebook Ricardo Pimentel

Zapisz się na newsletter!

Reklama

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama