Zakaz handlu płetwami rekina w USA.

Nowa ustawa o eliminacji sprzedaży rekinich płetw została wprowadzona na terenie USA. Głównie za sprawą przedstawicieli Eda Royce’a z Kalifornii i Gregorio Kilili Camacho Sablana, reprezentującego Wyspy North Marina.

Popyt na płetwy, zwykle używane jako składnik zupy, przez wielu uważany za luksus, był/jest niebezpieczny zarówno dla ludzi, jak i rekinów. Stanowi jedno z największych zagrożeń dla populacji tych stworzeń na całym świecie, które i bez tego są bliskie wyginięcia.

Podczas gdy odcinanie płetw rekina i wyrzucanie jego korpus do morza, jest nielegalne na wodach USA nadal kwitnie handel nimi na terenie tego kraju. Takie informacje są publikowane przez „Oceana”, największej międzynarodowej organizacji zajmującej się ochroną oceanów. Przyjęta ustawa ma zakazywać handlu tymi „dobrami”.

„Stany Zjednoczone mogą dać przykład reszcie świata, zamykając swój rynek płetw rekinów, które są często zbierane przez pozostawienie tych zwierząt na powolną i bolesną śmierć na dnie oceanu. Dwupartyjna ustawa o eliminacji sprzedaży płetw rekina jest krokiem w kierunku całkowitego wykorzenienia spożywania płetw rekinów ”- powiedział przedstawiciel USA Ed Royce (R-California), przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama