Trwa „Akcja SOS” czyli Uczelnie Schroniskom. Dołącz do pomocy dla zwierząt, którą organizują studenci!

Akcja SOS to zbiórka darów i datków finansowych, które są przeznaczane schroniskom dla zwierząt. Jej organizacją, co roku zajmują się studenci i pracownicy krakowskich instytucji naukowych. Zapraszamy do dołączenia do akcji: https://zrzutka.pl/s22m4w

Zbieranie datków dla zwierząt trwa od 23 listopada do 21 grudnia 2020 r.

Zbiórka to międzyuczelniana inicjatywa, której początki sięgają 2006 roku.
To wtedy ustanowiono listopad i grudzień miesiącami tej akcji. Zima to zdecydowanie najgorszy czas dla organizacji charytatywnych. Problemem są niskie temperatury, wyższe koszty utrzymania budynków schronisk, fala zwierząt, które zostały „nieudanym prezentem”, potrzeba podawania wyższej jakości karm, ubranka dla zmarzluchów itd. Tak naprawdę lista się nie kończy i schroniska chętnie korzystają z każdej pomocy, która jest im proponowana.

W tym roku zmieniła się forma zbierania pieniędzy dla potrzebujących zwierząt. Ze względu na pandemię odbywa się online na portalu zrzutka.pl.
W tym momencie zebrana jest połowa docelowej sumy czyli 25 000 zł z planowanych 50 000 zł. Zapraszamy do wpłacenia nawet drobnej kwoty.: Zapraszamy do dołączenia do akcji: https://zrzutka.pl/s22m4w
Każda złotówka ma znaczenie.

Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup karmy i specjalistycznych artykułów wskazanych przez placówki, którym uczelnie pomagają w tym roku.

Oprócz zbiórki pieniędzy można także wziąć udział w różnego rodzaju bazarkach, gdzie zakupić można szkolenia z behawiorystami lub drobne przedmioty.

Dotychczasowe sukcesy i prawdziwość akcji możesz sprawdzić na stronie internetowej: www.akcjasos.up.krakow.pl

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Żywa skamielina.

Dokładnie 82 lat temu odkryto pierwszą żywą latimerię. Rybę która jest przedstawicielką pradawnego gatunku zwierzęcia. [...]

Dodaj komentarz

Reklama