Słodki pies z długim pyskiem

Pies z długim pyskiem – jest słodszy niż myślisz

Do grona słodkich psiaków trzeba z całą pewnością zaliczyć bulteriera, który jest również znany jako pies z długim pyskiem. Jego głowa jest bardzo charakterystyczna. Jest to pies o dużej odwadze, ale również mający w sobie ogromne pokłady czułości i radości. Jest dość uparty i wymaga doświadczonego opiekuna, ale po odpowiednim ułożeniu jest fantastycznym kompanem i lojalnym przyjacielem. Co warto wiedzieć o bulterierze? 

Pies z długim pyskiem – historia 

Bulterier jest jeszcze dość niezrozumianą rasą, często jest porównywany do świnki, albo nazywa się go jajogłowym psem. Często są uważane za psy niebezpieczne i agresywne, kiedy w rzeczywistości sprawa ma się zupełnie inaczej. Co warto wiedzieć o tej rasie? 

Uwielbia podkradać rzeczy 

O bulterierze warto wiedzieć, że jest małym psotnikiem i uwielbia porywać rzeczy, i je kolekcjonować. Ten psiak zajmuje dużo uwagi i trudno mieć przy nim tak zwany święty spokój. Te psiaki mają naturalnie uśmiechnięty pyszczek i odzwierciedla on idealnie ich charakter, który jest radosny i bardzo pogodny. Bulterierki mają tendencję do zjadania podkradzionych przedmiotów, dlatego trzeba mieć je na oku, potrafią zjeść tak naprawdę wszystko, co zmieści się w ich pyszczku, dosłownie jak odkurzacz. Jest to psiak bardzo mocno przywiązany do swojego opiekuna i jego zapachu, dlatego uwielbia wylegiwać się we wszystkich miejscach, które pachną właścicielem. Bulki uwielbiają także spanie w norach, dlatego trzeba pamiętać, żeby wymyślić, żeby psiak miał imitację nory, można np. przykryć klatkę kennelową kocem. 

Rozśmiesza do łez 

Jest to psiak z fantastycznym poczuciem humoru – nie lubi nudy i uwielbia być w centrum uwagi, naprawdę źle znosi samotność, a w szczególności brak nowych bodźców. Są to psiaki, które są w stanie bez problemu opróżnić kosz z warzywami i patrzeć ze zdziwieniem na zezłoszczonym opiekunów. Psiaki były w końcu pewne, że to dla nich! Bulki są łasuchami i uwielbiają przekąski, warto o tym wiedzieć i pilnować dobrze swojego posiłku, bo może zniknąć w mgnieniu oka! 

Uparty jak osioł 

Bulki są bardzo uparte! Mimo szkolenia, są to psiaki, które uwielbiają stawiać na swoim, kiedy wywęszą jakiś ciekawy trop, bardzo trudno będzie ich od niego odwieść! Dobre wychowanie bullteriera trwa dłużej, niż w przypadku innych ras – od roku do półtora roku! Bulteriery uwielbiają też przebywać na zewnątrz. Często zatrzymują się na spacerze i pochłaniają piękno natury, wpatrując się przed siebie. 

Lubi zabawę 

Bulki uwielbiają dobrą zabawę, trzeba jednak pamiętać, że musi to być zabawa wymagająca, zarówno fizycznie, jak i umysłowo, inaczej psiak bardzo szybko się znudzi. Warto wziąć na spacer jego ulubioną zabawkę i cały czas go zajmować, w innym razie szybko wpadnie w tarapaty, albo będzie się bardzo dosadnie domagał uwagi! 

Reklama

Pies z długim pyskiem – ciekawostki 

Niezbyt popularny w Polsce bulterier, zyskuje ostatnio coraz większą rzeszę fanów, jest coraz bardziej modnym psiakiem. Zdrobniale hodowcy i fani tej rasy nazywają ją bulki lub świnki, z uwagi na podobieństwo głowy bulteriera do głowy świnki. 

Zapisz się na newsletter!

Reklama

Autor: Maja Magiera

Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama