Mężczyzna co wieczór karmi bandę szopów. To życzenie jego zmarłej żony

„Zaklinacz szopów” to siebie James Blackwood z prowincji Nowa Szkocja w Kanadzie. Od 25 lat poświęca część swojego życia opiece nad szopami, które żyją w lokalnych lasach.

James prowadzi kanał na YouTube, na którym pokazuje swojego codzienne życie z szopami. Wrzucił już mnóstwo filmów, ale to jeden z nich stał się wirusowy i sprawił, że ludzie usłyszeli o jego niezwykłych przyjaciołach. Szopy jedzą na nim hot dogi. Filmik ma obecnie ponad 4 miliony wyświetleń.

„Tego dnia padał śnieg i był siarczysty mróz, a szopy były bardzo głodne, no i musiały nabrać tłuszczyku na długą zimę” – stwierdził James. Na tym filmik wychodzi on na tylną werandę i karmi ręcznie tłum dzikich szopów ze swojego wiaderka.

Gdy kubeł się opróżnia, James wchodzi do domu i donosie kolejne hot dogi. Następnie mężczyzna przynosi szopom wiadro pełne ciastek w czekoladzie. Na samym końcu na podwieczorek przynosi im wiadro karmy dla psów.

James zaczął opiekować się szopami 25 lat temu. „To był projekt mojej żony, a ona zmarła w 2003 roku na raka i błagała mnie na łożu śmierci, abym zajął się jej szopami, kotami i jej matką” – napisał w opisie jednego z filmów.

„Spełniłem jej życzenia i opiekowałem się kotami i jej matką przez następne dziesięć lat. Mam dwa uratowane koty, które ze mną mieszkają, nazywają się Connor i Charlotte. Kiedy przychodzą szopy, one pozostają w domu”. Zaklinacz szopów nie prowadzi żadnej fundacji ani organizacji i prosi osoby chętne, żeby mu pomóc, żeby wspomogły lokalne schroniska. „Uwaga specjalna: dziękuję za miłe oferty przekazów pieniężnych i prezentów, ale nie mogę ich przyjąć, i wolałbym, abyś przekazał darowiznę na rzecz lokalnych punktów SPCA — Society for the Prevention of Cruelty to Animals (Towarzystwo zapobiegania okrucieństwu wobec zwierząt) lub Animal Welfare (Dobrostan zwierząt) w Twojej okolicy” – kontynuuje James.

Reklama

Kanał Zaklinacza Szopów: https://www.youtube.com/channel/UCrUI5mqQeZTiWui5UF0DsxA

Zdjęcia: James Blackwood — Zaklinacz szopów

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Olga Weselak

Właścicielka psa, kota i konia. Instruktorka jazdy konnej z legitymacją Polskiego Związku Jeździeckiego i saddle-fitter. W czasie deszczowej pogody przenosi ślimaki z chodnika na trawnik.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama