Muzeum psów w nowym jorku

Muzeum psów – koniecznie musisz się tam wybrać

Pies jest niezaprzeczalnie najlepszym przyjacielem człowieka! Żeby uczcić i jeszcze bardziej celebrować niezwykłą więź, jaka wytworzyła się pomiędzy człowiekiem a psem, otworzono Muzeum Psów w Połądze na Litwie i w Nowym Jorku i we Włoszech które przyciągają miłośników psów z całego świata! 

Spis treści: ( kliknij aby przejść )

 1. Muzeum psów – Nowy Jork 
  1. Muzeum psów – Włochy 

   Muzeum psów – Nowy Jork 

   Muzeum zostało otworzone przez amerykański oddział Kennel Club w Nowym Yorku, jest to muzeum poświęcone całkowicie czworonogom i miłości do nich. Jego powierzchnia zajmuje około tysiąca metrów kwadratowych, a na jej powierzchni znajdziecie obrazy z psiakami, zdjęcia, rzeźby i inne ciekawe przedmioty związane z tymi wspaniałymi zwierzętami. 

   Muzeum posiada także mnóstwo interaktywnych elementów, między innymi tablice interaktywne i gry dla najmłodszych, do których można zaangażować całą rodzinę. Aż 7 stanowisk jest interaktywnych i można na nich zagrać w wyżej wspomniane gry, a także rozwiązać różne quizy dostosowane do wieku. Do najciekawszych quizów z całą pewnością należy gra „jakim labradorem jesteś?”. 

   Kiedy znudzi wam się rozwiązywanie gier, możecie spróbować wytresować wirtualnego labradora o imieniu Molly. Molly jest w stanie nauczyć się różnych komend, takich jak „leżeć”, „aport”, czy „siad”. 

   Muzeum psów – Włochy 

   We Włoszech stworzono pierwsze muzeum, które jest w całości poświecone psiakom. Otworzono je niedaleko miasteczka Caserta na południu kraju w dawnym schronisku dla bezdomnych psiaków. Muzeum nazwano Foof i poświęcono w nim wiele miejsca na docenienie zwierzaków za pomocą dzieł sztuki, obrazów, rzeźb i tym podobnych. Czworonogi zostały uwiecznione przez współczesnych artystów, między innymi przez Jeffa Koonsa i Fernando Botero. Udało się również wyeksponować skamieniałości zawierające ślady krewnych psiaków, które są datowane na kilka milionów lat! To naprawdę niesamowite. Jedna z wystaw opowiada niezwykłą drogę, jaką przebyła relacja pomiędzy człowiekiem a zwierzakiem i to, w jaki sposób pies został udomowiony. 

   Reklama

   Muzeum posiada również całą wystawę poświęconą obrożo – można podziwiać tysiące różnych obróżek. Nie mogło też oczywiście zabraknąć historii najsławniejszych psów na świecie, czyli oczywiście słynnej Lajki wysłanej w kosmos w 1957 roku, Lassie z „Lassie, wróć”, Beethovena i wielu innych. 

   Nietrudno się domyślić, że w niedługim czasie muzeum zaczęło być naprawdę oblegane przez przedszkolaków i wycieczki szkolne. Sama placówka zadbała o to, by każdy znalazł dla siebie coś ciekawego, ale program oferowany uczniom jest szczególnie interesujący, bogaty i dostosowany do wymagań dydaktycznych. 

   Reklama

   Niedaleko schroniska zostało za to otworzone schronisko, do którego wszyscy odwiedzający mogą przejść się po lub przed zwiedzaniem. Jest to fantastyczny chwyt marketingowy, które zapewnił niejednemu psiakowi nowy dom. Ludzie wzruszeni historiami psiaków często decydują się na adopcję bezdomnego zwierzaka, co jest korzystane dla obu stron – zwierzak zyskuje nowy, szczęśliwy dom, a opiekun wspaniałego przyjaciela do końca życia. Warto odwiedzić to muzeum w trakcie najbliższej wycieczki do Włoch!

   Zapisz się na newsletter!

   Autor: Maja Magiera

   Opiekunka 3 wspaniałych kotek i jednego kochanego pudelka miniaturki. Przyszła behawiorystka, a obecnie studentka ostatnich lat psychologii. Ma nadzieję stworzyć kiedyś dom tymczasowy i uratować od bezdomności, i samotności tyle zwierząt, ile tylko będzie w stanie.

   Reklama

   Podobne artykuły

   Reklama

   Czytaj dalej

   Dlaczego psy wyją?

   Dlaczego psy wyją? Czy ma to związek z tym, że pochodzą od wilków? Psiaki wyją [...]

   Dodaj komentarz

   Reklama