Kongijski kłusownik skazany na 30 lat!

W Demokratycznej Republice Konga doszło do aresztowania kłusownika działającego pod pseudonimem Guyvanho. Mężczyzna od lat przewodził wyprawom kłusowniczym w Republice Konga, które od około 2008 r. pozbawiły życia ponad 500 zagrożonych wyginięciem słoni występujących na terenie Parku Nouabale Ndoki.

Obszar rozciągający się na terenie południowo-zachodniej części Republiki Środkowoafrykańskiej od 2012 roku wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i stanowi schronienie dla tych rzadkich stworzeń żyjących w tym regionie.

Słynny kongijski kłusownik za nielegalną działalność związaną z handlem kością słoniową oraz usiłowanie zabójstwa strażników Parku, został skazany na 30 lat więzienia. Warto zaznaczyć, że jest jest to najdłuższy tego typu wyrok wydany w Republice Konga, gdzie wcześniej największą karą za podobne zbrodnie było pozbawienie wolności na okres 5 lat. Skazanie Guyvanho daje ogromną nadzieję na to, że wszystkie przestępstwa związane z dziką fauną i florą będą wyjątkowo potępiane i ścigane na najwyższych szczeblach.

Zapisz się na newsletter!

Autor: Magdalena Kurek

Właścicielka dwóch uroczych psiaków, które uwielbia do szaleństwa. Po zakończeniu studiów planuje udać się na zagraniczny wolontariat w ośrodku dla zwierząt.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama