Jak zrobić psa z balona – poradnik.

Kuglarstwo bawi ludzi zarówno tych małych jak i dużych, nie od dziś. Artyści zajmujący się tą formą sztuki są głównie spotykani podczas jarmarków, na festynach, w cyrkach czy na przyjęciach urodzinowych. 

Tworzenie różnorodnych kształtów z balonów jest aktualnie hitem na dziecięcych imprezach. Skręcanie balonów jest możliwe również dla osób prostych, niekoniecznie będącymi wirtuozami w tej dziedzinie. Oznacza to, że każdy z nas może stworzyć coś niezwykłego z balonów dla swoich bliskich, głównie dla najmłodszych.

Jak zrobić psa z balona? 

Piesek z balona to najprostszy kształt jaki mogą wykonywać osoby początkujące. Analizując sposób jego wykonania, tak jak innych zwierząt, jest identyczny. Różnią je jedynie szczegóły w splątaniach czy proporcjach. Jeżeli interesuje was jak zrobić pieska z balona przedstawiamy krótki instruktaż.

Na początku musimy zakupić podłużne balony, ponieważ właśnie one służą do skręcania i kreowania z nich niesamowitych kształtów oraz form. Pierwszym krokiem, który należy wykonać jest nadmuchanie balona pamiętając, aby zostawić w nim luz na ok 3-4 palce. Pyszczek psa robimy na jednym z jego końców – skręcając go na długość 3 naszych palców. Następnie odmierzamy 4 palce i skręcamy balon, wykonujemy ten sam ruch ponownie po kolejnych 4 palcach. Fragmenty skręcone w drugiej i w trzeciej kolejności powinny być idealnej długości. Kolejnym krokiem w wykonywaniu psa z balona jest przyłożenie części z dwoma skręceniami do drugiej, tej dłuższej. W tym miejscu należy uważać, ponieważ istotą tego etapu jest skręcenie tego wszystkiego wokół ich wspólnej osi. Dzięki tej czynności powstaną nam psie łapy. W odległości 6 palców tworzymy szyję czworonoga. Z kolei, aby powstała nam noga tego czworonoga, balon musimy skręcić na długości 4 naszych palców. Druga noga powstanie, gdy powtórzymy tę czynność po kolejnych 4 palach. Następnie przykładamy do siebie te dwie części i znowu skręcamy je wokół osi. Dalej należy skręcając balon na 7 długości (naszych palców) stworzyć tułów psa. Tylne nogi tworzymy w taki sam sposób jak te przednie. Czyli wykonujemy skręt balona na odległości 4 palców i po kolejnych 4 naszych palcach. Analogiczne należy teraz całość skręcić wokół wspólnej osi. Ten właśnie sposób daje nam ślicznego i uroczego psa z balona o długim ogonie. Aby czworonóg ten nabrał jeszcze lepszego efektu – można markerem dorysować szczegóły na jego pyszczku np. oczy i nos.

Jak zrobić pieska z balona w typie pudla? 

Bardziej zaawansowaną formą w tworzeniu zwierząt z balona jest pies pudel. Jest to idealny kształt dla osób, zwłaszcza dzieci, interesujących się więcej kuglarstwem niż przeciętny człowiek tzw. szaraczek. 

Reklama

W tym wypadku podłużny balon musi być nadmuchany tak aby zostało luzu na 5 palców. Pierwszy skręt powinien być wykonany w odległości 5 palców co daje nam pysk pudla. Kolejne dwa skręty należy zrobić na wysokości 2 i połowy palca. Dzięki temu nasz piesek jest już posiadaczem uszu. Skręcając te dwa fragmenty wokół ich wspólnej osi mamy pewność, że balon w tym miejscu się nie rozwinie. Następnie trzymając w swej dłoni główną część balona i skręcając go, uzyskamy głowę pudla. Szyja powstaje po wykonaniu skrętu po 7-8 palcach. Z kolei łapy przednie wykonujemy analogicznie jak w wersji podstawowej. Oznacza to, że zginamy całość w miejscu łączenia się ze sobą łap. Na tym etapie tworzenia naszego pieska z balona, istotne jest by złapać nasz balon tak, aby jego główna część dotykała szyi i nogi zwierzęcia. Skręcając w miejscu zgięcia cały balon, tworzy nam się przednia część psa. Następnym zadaniem będzie stworzenie tylnej części pudla. Każdy z kolejnych odcinków powinien być tej samej długości a ilość ich powinna wynosić 4. Pierwszy z nich po skręceniu tworzy tułów psa, następne odcinki – nogi. Ostanie co zostało w tym momencie to skręcenie ogona, który może być krótszy od reszty. Część drugą i trzecią należy skręcić wokół ich wspólnej osi. W tym momencie należy pamiętać, aby zgiąć balon w miejscu ich łączenia się. Tym sposobem mamy stworzone tylne nogi psa a co się z tym wiąże – całego pudla.

Na początku sztuka skręcania balonów wydaje się być nieco skomplikowana i trudna. Jednakże czytając dokładnie instruktaż: „Jak zrobić psa z balona.” oraz ćwicząc, jesteśmy w stanie własnoręcznie bez odbywania specjalistycznych kursów stworzyć baloniastego czworonoga.

Reklama

Zapisz się na newsletter!

Autor: Malwina Ciździel

Biolog z wykształcenia, pasjonatka zwierząt, miłośniczka przyrody, właścicielka wesołego kundelka - Bułki. "Pamięć długotrwała u świń" to temat jej pracy magisterskiej - zaskakująca przygoda życia. Interesuje ją głównie behawior, dobrostan zwierząt oraz ich mowa ciała. Aktualnie planuje zamieszkać na polskiej wsi.

Reklama

Podobne artykuły

Reklama

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Reklama